Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Radnice prodloužila úřední hodiny

date_range 26.Lis, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Odbor správních agend vsetínského městského úřadu prodloužil v souvislosti s povinnou výměnou řidičských průkazů úřední hodiny. Řidiči nově budou moci využít během tří po sobě následujících čtvrtků na základě telefonické domluvy prodloužené objednací doby.

„Ve dnech 2., 9. a 16. prosince budeme objednávat řidiče až do 17 hodin," informovala vedoucí odboru správních agend Valerie Ondřejová. Tyto prodloužené úřední hodiny však mohou využít pouze ti, kterých se týká povinná výměna do konce letošního roku. „Tímto opatřením chceme dát více prostoru těm, kteří to opravdu potřebují," vysvětlila vedoucí.

Do konce letošního roku by totiž mělo být vyměněno ještě asi čtyři tisíce průkazů. Na poslední chvíli se tak začínají řidiči vzpamatovávat, na oddělení řidičských průkazů se tvoří dlouhé fronty. „V úřední dny běžně přijímáme až 240 žádostí o výměnu a vydáváme zhruba 120 vyhotovených dokladů, což je až dvojnásobek v porovnání s předchozím obdobím," informovala Ilona Hatlapatková z oddělení řidičských průkazů.

Prodloužení úředních hodin ve čtvrtek není jediné opatření, které radnice v souvislosti s povinnými výměnami provedla. Už více než měsíc si chodí řidiči pro vyhotovené doklady na pasové oddělení, aby nebylo zbytečně zahlcování oddělení řidičských průkazů, které tak může denně přijmout více žádostí.

Řidičské průkazy si tak lidé mohou vyměňovat každé pondělí a středu od 8 do 17 hodin, každé úterý od 8 do 13.30 hodin a ve čtvrtek a v pátek po telefonické domluvě, přičemž tři následující čtvrtky až do 17 hodin. Pro výměnu je nutná vyplněná žádost, aktuální fotografie o rozměru 3,4 x 4,5 cm, platný doklad totožnosti a řidičský průkaz, kterému končí platnost. Výměna je zdarma, ovšem při změně jakéhokoliv údaje se platí správní poplatek padesát korun. Nový řidičský průkaz bude vyroben do dvaceti dnů. Během této lhůty má řidič k dispozici původní doklad.

Bližší informace získáte na telefonních číslech: 571 491 542, 571 491 582 a 571 491 577.

Eva Stejskalová

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA