Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Razula láká na Jánošíkovy uzené speciality

date_range 25.Úno, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích zpestří lyžařům závěr posledního únorového týdne dalším gurmánským prodlouženým víkendem. Tentokrát se kuchaři inspirovali pár kilometrů východně, za moravsko-slovenskou hranicí, v domovině proslulého Jánošíka. Od čtvrtku 24. do neděle 27. února budou v Gril srubu Razula nabízet pochoutky na téma „Zbojnická bouda aneb Uzené speciality".  

Lyžaři tak mohou ochutnat například česnekovou polévku s takzvanými pampuchy, což jsou speciální nadýchané slovenské koblížky, v tomto případě připravené ze strouhaného sýra. V nabídce budou také třeba bryndzová polévka, Terchovské halušky s bryndzou, slaninou, klobásou a ovčím sýrem, dále špízy, uzené klobásy nebo pečená jehněčí plec a strapačky se zelím sypané uzeným sýrem.

 

Ve Ski areálu Razula panují nyní velmi dobré lyžařské podmínky. Přestože mimo lyžařské svahy je sněhu minimum, na sjezdovkách Razula a Horal se drží dostatečná sněhová pokrývka pro kvalitní lyžování. V plném provozu je i snowtubing na sjezdovce Horal. „Chladnější počasí nám dělá radost. Teploty klesají přes noc až na -16°C a přestože je slunečno, je pod nulou i během dne, takže zasněžujeme v noci i ve dne. Nyní máme 55 centimetrů sněhu, povrch je kvalitní, bez ledovatých ploch. Zima na Valašsku ještě zdaleka nekončí," uvedl šéf Ski areálu Razula Leo Bača.

Naopak běžkařům současné sněhové podmínky ve Velkých Karlovicích příliš nenahrávají. Kvůli nedostatku sněhu v údolí museli dokonce pořadatelé již podruhé odložit běžecký závod Karlovská 50. Původně se měl konat již v závěru ledna, náhradní termín byl pak stanoven na sobotu 26. února, ani v tento den se ale neuskuteční. „Letošní zima už si několikrát dala pauzu, ale věříme, že se ještě vrátí a že nás čeká bílý březen. Definitivní termín Karlovské 50 určíme v pondělí 28. února na základě dlouhodobé předpovědi počasí. Chceme všem závodníkům představit naše tratě na pomezí Beskyd a Javorníků a věřím, že nám to příroda nakonec umožní," dodal Miroslav Koňařík, starosta Velkých Karlovic a zároveň ředitel závodu.

 
-tz-
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA