Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Razula ukončila sezónu veřejným závodem

date_range 28.Bře, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Veřejným závodem Razula Open Cup se v sobotu rozloučil s lyžařskou sezónou Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Na start obřího slalomu na sjezdovce Razula dorazilo úctyhodných devět desítek dětských i dospělých závodníků, kteří poměřili síly ve 14 věkových kategoriích.

„Ačkoliv lidé už žijí spíše jarem a tedy jinými sporty než lyžováním, potěšilo nás, že přišlo hodně závodníků a vyšlo i počasí. Děkujeme řediteli závodu Jaroslavu Trhlíkovi a lyžařským oddílům Ski Soláň a Velké Karlovice, kteří se zasloužili o výbornou organizaci. Byla to důstojná tečka za letošní zimní sezónou. Na její ukončení se přišli podívat i zástupci dalších okolních ski areálů a rovnou jsme rozjednali myšlenku, že bychom příští rok společně uspořádali celý seriál podobných závodů, které by se postupně uskutečnily v několika valašských střediscích," uvedl šéf Ski areálu Razula Leo Bača.

 

Sobotní závod    foto Ski Areál Razula

 
Sjezdovka Razula ve Ski areálu Razula byla v provozu ještě v neděli, poté byla zimní sezóna oficiálně ukončena. „Není to kvůli nedostatku sněhu – na sjezdovce Razula je stále 45 centimetrů kvalitní pokrývky. Spíše tak reagujeme na klesající zájem lyžařů. Pokud ale budou podmínky stále dobré, nevylučujeme, že některý další víkend ještě mimořádně vlek pustíme," dodal Leo Bača.

Sjezdovky Ski areálu Razula nezůstanou do příští lyžařské sezóny zcela opuštěné. Jakmile definitivně roztaje sníh, na sjezdovce Horal bude zhruba od poloviny května otevřeno nové devítijamkové veřejné golfové hřiště. Loni na podzim bylo několik týdnů otevřeno pro zkušební provoz, od letoška již „pojede" naplno. Jeho zvláštností v rámci České republiky je poloha v členitém terénu Chráněné krajinné oblasti Beskydy.

Sjezdovka Razula zase bude tradičně sloužit horským cyklistům. Jako každý rok tu budou moci využít vlek, aby se vyvezli na kopec a usnadnili si tak začátek hřebenové cyklistické túry. Vlek bývá v provozu zejména o víkendech, provozní doba bude uvedena na webových stránkách. Na sjezdovce se také bude konat několik akcí – například už 7. a 8. května se tu odehraje závod ve sjezdu horských kol Česko-slovenský DH Cup. Těsně před prázdninami, 24. až 26. června, se na Razule pojede prestižní Český pohár ve sjezdu horských kol.

 
Martina Žáčková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA