Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ředitelé diskutovali o novinkách ve školství

date_range 23.Říj, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Ve čtvrtek 20. října se v přednáškovém sále Valašskoklobouckého podnikatelského centra sešli ředitelé mateřských a základních škol ze spádové oblasti ORP Valašské Klobouky a také z okresů Vsetín a Uherské Hradiště. Jejich setkání mělo za cíl zprostředkovat výklad nejnovější školské legislativy, a to s důrazem na prezentaci novinek v praktických příkladech z činnosti vzdělávacích zařízení. Hovořilo se zejména o pracovněprávních vztazích a nově vyplývajících povinnostech škol.

„Školení pro ředitele škol a jejich zástupce vedl odborný lektor Jiří Valenta, který se zaměřil především na novelu o pedagogických pracovnících a také na nemalé změny ve školském zákoně," sdělil Josef Slánský, vedoucí odboru životního prostředí, oddělení školství a památkové péče. „Zájem o tuto problematiku projevili také ředitelé škol mimo naši spádovou oblast, což nás jako pořadatele velice těší," podotkl.

Setkání v sále Valašskoklobouckého podnikatelského centra        Foto: MěÚ Valašské Klobouky

Účastníci semináře byli proškoleni v oblastech pracovněprávních vztahů, dotkli se například tématu náhrad dočasně nepřítomného pedagogického pracovníka na dobu překážek v práci, ale konzultovali také požadavky na kvalifikaci vyučujících.

Z pohledu školského zákona bylo užitečné například téma nároků na potraviny, pro něž je ve školách přípustná reklama a lze je ve školských bufetech a automatech nabízet ve formě občerstvení. Vzpomenuta byla rovněž problematika přestupkových a správních řízení nebo docházky žáků do mateřských a základních škol.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA