Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Oprava cesty z Kolelače na Vasilsko zpřístupní Slavičínu městské lesy

date_range 21.Lis, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Rekonstrukce lesní cesty z Kolelače na Vasilsko

Existují malé projekty, které jsou hodně vidět, a také velké projekty, které tolik vidět nejsou – ale jsou stejně důležité. Jedním z těch druhých je rekonstrukce lesní cesty z Kolelače na Vasilsko k tak zvanému pontonovému mostu.

 

„Jde o jediný a tím pádem i klíčový přístup do městských lesů, kterých máme v oblasti Vasilska stovky hektarů,“ upřesnil starosta města Tomáš Chmela s tím, že bylo obtížné pro lesnické pracovníky, aby se do lokality dostali s technikou, která umožňuje těžbu dřeva, obzvláště v době kůrovcové kalamity. „Navazujeme na velkou rekonstrukci cesty před desíti lety, kdy město investovalo do horní části přístupové komunikace víc než tři miliony korun,“ doplnil starosta.

 

rekonstrukce lesní cesty z Kolelače na Vasilsko

 

Nová cesta může být zajímavá i pro turisty či cyklisty

 

Ačkoliv je cesta ze zhutněného kameniva primárně určena ke zpřístupnění městských lesů, zároveň může být zajímavá i pro turisty či cyklisty. Směrově propojuje totiž nedalekou obec Hostětín, která je proslavená moštárnou a ekologickým Centrem Veronica, se slavičínským Šabatcem.

 

Vasilsko má zajímavou historii, jde totiž o zaniklou ves s dlouhou historií. Poprvé se o ní zmiňuje listina biskupa Zdíka z r. 1141, která vypočítává církevní majetek na Moravě. V r. 1367 se psal podle ní Pešek z Vasil, v dalších letech se vyskytuje jako součást sehradického léna. Vesnice zanikla někdy v 15. století, roku 1518 je už uváděna jako pustá. V roce 1900 zde žilo 38 osob, ale v současnosti už jsou zdejší nemovitosti převážně trvale neobydlené.

 

Rekonstrukce lesní cesty stála zhruba 1,5 milionu s DPH a významnou část z této sumy byla hrazena z Programu rozvoje venkova (PRV). Dodavatelem stavby byla společnost Služby města Slavičína, s.r.o.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA