Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rekonstrukce křižovatky finišuje

date_range 30.Čvc, 2015 featured_play_list Aktuality

 

S koncem prázdnin skončí i náročná oprava křižovatky v centru obce Horní Lideč. Dnem, kdy by měla být tato stavba dokončena je osmadvacátý srpen letošního roku. Nejnáročnější práce finální etapy proběhly v pondělí 27. července 2015, kdy byla provedena pokládka cementobetonového povrchu vozovky směrem na Valašské Klobouky.

Pokládka cementobetonového povrchu                              Foto: Ludmila Brousilová

„Betonový povrch se pro tuto stavbu zvolil proto, že má oproti asfaltu desetkrát delší životnost, je pro řidiče bezpečnější, nezůstávají v něm „vyjeté koleje" a velká nákladní auta na něm lépe brzdí. Stejný materiál, a to betonový, byl zvolen i pro obvod středového ostrova. Tloušťka betonové hmoty, která tvoří nový povrch kruhového objezdu, je pětadvacet centimetrů," vysvětluje zástupce firmy Skanska. Ta také realizovala po celou dobu výstavby kruhového objezdu cementobetonové kryty na vozovce.

Kromě prací přímo na kruhovém objezdu se mimo jeho obvod budují chodníky a sjezdy a středový ostrov bude vysazen zelení. Na dokončení kruhového objezdu naváže projekt revitalizace neboli úprav v okolí kostela, rodinných domů a bytovky. Dobudují se a opraví chodníky, vzniknou další parkovací místa a vysazena bude nová zeleň.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA