Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rekonstrukce průtahu v obci Rokytnice byla dokončena

date_range 29.Čvc, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Rekonstruovaný silniční průtah v Rokytnici. Foto: V. Cekota

Rekonstruovaný úsek silnice v Rokytnici na Slavičínsku o délce téměř 1,2 kilometru předala v minulých dnech zhotovitelská firma pracovníkům Ředitelství silnic Zlínského kraje. Rozsáhlá stavba v hodnotě 23,5 milionu korun zde začala již v polovině loňského roku.

 

Předmětem díla byla rekonstrukce silnice III/49518 v průjezdním úseku obce Rokytnice v délce 1 187 metrů. Šířka vozovky byla sjednocena na 6 metrů s rozšířením v obloucích. Nová konstrukce vozovky byla provedena v místech úpravy směrového vedení, šířkového uspořádání a také v úseku s novou kanalizací. V ostatních místech byla po odfrézování a provedení lokálních vysprávek vyměněna obrusná vrstva vozovky. V části úseku o délce 35 metrů byla zajištěna kompletní výměna konstrukce vozovky v celé šířce včetně sanace neúnosného podloží.

 

Rekonstruovaný silniční průtah v Rokytnici. Foto: V. Cekota

 

Silnice je lemována betonovými silničními obrubami s přídlažbou z betonových dílců. Odvodnění vozovky je zajištěno pomocí podélného a příčného sklonu a sestavou nových dešťových vpustí. Součástí stavby byla rovněž stavební úprava mostů ev. č. 49518-4 a ev. č. 49518-5, dále přestavba propustku a obnova dopravního značení.

 

Konečná cena za tuto zakázku činí 23,489 milionu korun (vč. DPH). Stavební práce na rekonstrukci průtahu v Rokytnici byly zahájeny již v červnu 2019 a přerušeny přes zimní období.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA