Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Městské lázně ve Vsetíně jsou po opravě opět v provozu

date_range 25.Zář, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Městské lázně ve Vsetíně. Foto: město Vsetín

Nejrozsáhlejší rekonstrukcí za dobu své existence prošly letos městské lázně ve Vsetíně. Trvala od letošního ledna do poloviny září a vyžádala si více než 51 milionů korun bez DPH.

 

„Rekonstrukce vyšla městskou kasu na více než 51 miliónů korun bez DPH šlo tak o největší investiční akci města v tomto roce. Návštěvníci jistě ocení výrazné vylepšení komfortu, například zvýšení pocitové teploty díky nové kogenerační jednotce pro společnou výrobu tepla a elektrické energie či vyhřívaným lavicím v bazénovém prostoru,“ uvedl starosta Vsetína Jiří Růžička, avšak zároveň upozornil, že zásadní část rekonstrukce se odehrávala ve veřejnosti nepřístupných částech objektu a týkala se mimo jiné vzduchotechniky, rozvodů elektřiny a bazénové technologie. „Nyní plánujeme vybudování parní sauny, která bude umístěna v místech, kde v budově dosud sídlila restaurace,“ zmínil starosta.

 

V rámci řešení bezbariérovosti došlo ke zrušení brodítek mezi sprchami a bazénem. „Návštěvníci se mohou těšit také na nové obložení bazénu, nový tubus tobogánu a dojezdový bazének, dále nové sprchy, šatny, sušárny a turniketový odbavovací systém,“ dodává místostarosta Tomáš Pifka, který je zároveň jednatelem Vsetínské sportovní, která lázně provozuje.

Městské lázně ve Vsetíně se po rekonstrukci znovu otevřely. Foto: město Vsetín

Návštěvníky, kteří se již do opravených lázní velmi těšili, čeká nový ceník. „Přistoupili jsme mimo jiné ke zvýšení vstupného na bazén z 80 korun na 100 korun za čistou hodinu pobytu v bazénu. Je to nejen kvůli zkvalitnění zázemí a služeb, ale hlavně z důvodu několikerého zdražování cen energií, které proběhlo od roku 2016, kdy jsme vstupné zvyšovali naposled,“ vysvětlil jednatel Vsetínské sportovní Ivo Kousal.

 

Městské lázně ve Vsetíně byly otevřeny v roce 1961, „lázně“ se jim dodnes mezi místními říká proto, že se zde skutečně prováděly léčebné kúry, například vodoléčba, uhličité koupele nebo třeba parafínové zábaly. Prvními výraznějšími rekonstrukcemi prošly v 90. letech, kdy se uskutečnily stavební úpravy střechy a prosklené stěny bazénové haly. V roce 1998 došlo ke snížení hloubky bazénu a zrušení vysokého skokanského můstku. Následovala rekonstrukce technologie úpravny vody. V roce 2002 byl přistavěn nový tobogán, řešilo se zateplení budovy a nové sprchy a v roce 2003 vznikla přístavba s dětským bazénem.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA