Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Respirátory pro zdravotníky konečně dorazily

date_range 21.Bře, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dorazily ochranné prostředky, foto: Jiří Balát

Tisíce respirátorů míří do zdravotnických a sociálních zařízení. První várka ochranných prostředků dorazila v sobotu v noci do Zlínského kraje. 25 000 respirátorů typu FFP2 dorazilo na Krajský úřad Zlínského kraje.

 

V neděli 22. března od 9 do 14 hodin bude probíhat na stanovených místech jejich výdej. Cílem je, aby se lékaři přes víkend ochrannými pomůckami zásobili a v pondělí s nimi mohli začít ordinovat.  „Tato zásilka je určena pro praktické lékaře pro děti a dospělé, zubaře, ambulantní specialisty, jako jsou například ORL, gynekologové, kardiologové atd. a také pro lékárníky a pro konkrétní lékaře jsou určené konkrétní počty ochranných pomůcek,“ upřesnil hejtman Jiří Čunek

 

Profesionální i dobrovolní hasiči ze Zlína vyskládali krabice do prostoru budovy úřadu. „Náklad byl rozdělen pracovníky úřadu na jednotlivé obce s rozšířenou působností, kam je na výdejní místa dnes v 9 hodin ráno odvezli dopravními automobily hasiči z centrálních profesionálních stanic Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Více o místech distribuce zdravotnickým a sociálním zařízením najdete ZDE.

 

„Protože nevíme, jaké množství respirátorů se v rámci dnešní další zásilky, kterou veze Ruslan do České republiky, dostane na náš kraj, tak si zbývajících 5 tisíc respirátorů necháváme jako rezervu pro záchranku, infekční oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Pokud dostaneme další respirátory, vybavíme pracovníky zdravotních terénních služeb v sociální oblasti,“ uvedl hejtman Čunek.

 

Další dodávka materiálů je očekávána v nejbližších dnech.

 

 

Foto: HZS a Jiří Balát

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi