Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Retro čaj o páté bavil Janovou

date_range 27.Úno, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Když položíte veřejnosti otázku, co se stane, pokud se dají dohromady tři ženské, velké skupině mužů se obrátí oči v sloup v očekávání katastrofy.

Nikoliv však v Janové. Zde se domluvily tři ženy a s pomocí přátel připravily další osvěžující novinku do dlouhé kulturní historie obce. Retro čaj o páté. Vysvětlivka pro mladší generace: Čaje o páté byl přáním tehdejších vůdců socialistické republiky, aby se mládež kulturně bavila bez alkoholu nejlépe při hudbě mistrů. Samozřejmě se to všechno zvrhlo a z čajů o páté se staly klasické bigbítové pařby. Pouze začínaly o něco dříve. Na Vsetíně se tyto akce odehrávaly například ve Skláři nebo Zetce. Bohatou fotogalerii z akce naleznete v odkaze pod titulní fotografií v článku.

Člověk je dnes navyklý, že lidé na akce chodí třeba i hodinu po oficiálním zahájení. Ale na čaji o páté v Janové byl sál plný opravdu v pět odpoledne. A hosté se opravdu, a s velkou radostí, vymódili do různých dob minulého století. Byly zde dámy, v jejichž přítomnosti muži šeptali Bon soir mademoiselle Paris a snili o šantánech na Moulin Rouge ve 20. a 30. letech dvacátého století. Třicátá léta celkově přitahovala v kostýmovém výběru. Ale našel se zde i šatník, který by byl obdivován na společenských akcích ještě před čtyřiceti lety. Slečny se měnily v krasavice, až si nejeden muž pomyslel, proč nejsou retro furt? Do Janové dorazila i delegace z družební obce Ústí u Vsetína. Retro obsluhu zajistily servírky národního podniku RaJ, které vytvářely chuťovým pohárkům ráj. Dokonce i v kuchyni se našel čas na úsměv.

Retro čaj o páté v Janové (foto Radomír Dolanský)   fotogalerie

Samozřejmě klasickou výjimku na společenské akci v Janové tvořili Džejmsovci, známí to extrémisté v oblasti humoru. Díky jejich kreativitě čaj o páté přivítal dělníka, který si doma montérky vyměnil za tesilky, což mohlo být považováno za vrchol elegance dělnické třídy. Jeho skutečná žena skutečně vypadala jako socialistická matka z konzumu ženy za pultem. Přišla i matka v zástěře přímo od sporáku s přesvědčením, že paruka a sluneční brýle to zachrání. V tu chvíli odpustila manželovi, který rodina nerodina, zůstal zamrzlým hipísákem.

Nálada byla úžasná a vír vášní ještě podtrhl Ivan Žlebek výběrem takzvaně zvedací muziky. Ale když je akce retro, tak zvedací je každá stará věc. Proto se tančilo již od první rundy. Bez ohledu na věk, svaly a klouby jako by se rázem zhojily, pánové se překonávali, nosili své dcery v náručí, trsali s dámami při zemi, i když riziko bezproblematického návratu do vzpřímené polohy bylo značné. Některé krasavice neodolaly a začaly přímo na tanečním kole přesvědčovat tanečníky, že punčochy z Elite Varnsdorf byly určitě kvalitnější než umělohmotné ponožky z NDR.

Vše završila retro tombola, kterou si sami přítomní z velké části vytvořili podle hesla, co dům dal. Prostě večer, který v Janové proběhl ve stylu retro byl úžasný, báječný prostě fajn. Největší poklonu pořadatelkám složili hosté svým nadšením z akce, z tance, z decibelů smíchu a stovek kilogramů dobré nálady. V Janové se zase pěkně zapařilo.

text a foto: Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA