Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Řidič autobusu přišel o batoh s doklady i platebními kartami

date_range 20.Čvc, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Policisté z Vizovic během několika málo hodin odhalili pachatele krádeže batohu, který měl řidič autobusu odložený na sedadle. Muž, který batoh s peněženkou a platebními kartami odcizil, použil jednu z platebních karet k zaplacení několika drobných nákupů, zejména alkoholu a cigaret. I když zpočátku popřel, že by měl s krádeží cokoli společného, nakonec se pod tíhou důkazů přiznal.

 

„Šestatřicetiletý řidič linkového autobusu oznámil policistům z Vizovic, že mu někdo odcizil batoh s peněženkou, doklady, platebními kartami a osobními věcmi, jež měl položený na předním sedadle, na němž nesmí cestující sedět. Podezření měl na muže a ženu, kteří do autobusu nastupovali ve Zlíně v podnapilém stavu a vystupovali ve Slušovicích. Obrátil se proto na policisty s žádostí o zjištění jejich totožnosti,“ uvedla mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Policisté během chvíle zjistili, o koho se jedná a věděli také, kde zmíněný manželský pár bydlí. Když je oslovili doma, oba krádež popřeli. Záhy ale bylo jasné, že odcizenou platební kartu někdo použil k platbě ve dvou prodejnách. „Podle popisu zákazníka bylo jasné, že kartou platil skutečně muž, na něhož měl řidič původně podezření. Při druhém kontaktu s policisty se přiznal a svého jednání litoval. Vysvětlil, že kradl pouze z důvodu své podnapilosti,“ dodala tisková mluvčí. Batoh i s obsahem vrátil, platební karty prý po použití zničil.

 

Za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku by mohl čtyřicetiletý muž strávit až na dva roky za mřížemi.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA