Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Řidič nadýchal v Ústí 1,90 promile. Nebyl ale sám

date_range 04.Čvn, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: PČR

V neděli přistihli policisté v okrese Vsetín čtyři řidiče motorových vozidel pod vlivem alkoholu. Nejvyšší hodnota dechové zkoušky se blížila dvěma promile.

 

Něco přes dvě hodiny v neděli dopoledne stačilo, aby policisté v okrese Vsetín zjistili tři řidiče osobních aut pod vlivem alkoholu. Ve dvou případech to bylo v obci Bystřička a krátce před jedenáctou se tak stalo v Rožnově pod Radhoštěm. Hodnoty, které přístroj naměřil, se pohybovaly od 0,37 do 0,70 promile.

 

Ke dvěma promile se blížil výsledek dechové zkoušky u šedesátiletého muže ze Vsetínska. Toho policisté kontrolovali v obci Ústí v neděli před desátou večer, když řídil vozidlo Renault. „Přístroj ukázal hodnotu 1,90 promile. V tomto případě policisté zadrželi muži řidičák, zakázali mu další jízdu a zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedl mluvčí policistů Vladislav Malcharczik.

 

Jízda pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek patří k prioritám policie při dohledu na bezpečnost v silničním provozu. „I mezi viníky dopravních nehod se najdou řidiči, kteří po požití alkoholu usedli za volant. V letošním roce v období do konce dubna zjistili policisté v okrese Vsetín alkohol u dvanácti viníků dopravní nehody. Z toho v osmi případech nadýchal viník 1,5 promile a víc,“ dodal Malcharczik.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA