Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vražda na silnici. Známého úmyslně srazil autem, pak ho bodl nožem

date_range 18.Lis, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Místo události. Foto: HZS

V úterý v osm hodin ráno přijaly záchranné složky oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla a cyklisty v obci Hošťálková na Vsetínsku. Hasiči, kteří vyjížděli na místo ještě netušili, že se nejedná o nehodu, ale o úmyslný čin.

 

„Po příjezdu na místo velitel zásahu oznámil, že vozidlo je na silnici převráceno na bok a pod ním leží cyklista bez známek života,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Řidič vozidla se však na místě tragédie nenacházel. Podle svědků utekl. Rozjelo se pátrání po řidiči a šetření okolností a příčiny dopravní nehody. Na místo vyjelo několik policejních hlídek, vsetínští kriminalisté a následně i krajský kriminalistický výjezd, povolán byl i policejní vrtulník. „Rozjela se rozsáhlá pátrací akce po řidiči vozidla, jehož popis nám uvedli svědci události. Pátrání po muži jsme nechali vyhlásit i v místním rozhlase i rozhlase přilehlých obcí. Muže se podařilo i díky všímavosti občanů brzy vypátrat a zadržet, i když se snažil při útěku maskovat. Vyzul si boty a svlékl své oblečení, které schoval pod kámen do řeky a poté odcizil z prádelní šňůry venku u domku oblečení, do kterého se oblekl,“ popsala tisková mluvčí policistů Lenka Javorková. Původní oblečení policisté při následném propátrávání koryta řeky našli. Zadržený muž byl v době spáchání skutku pod vlivem drog, konkrétně pervitinu.

Po zdrogovaném řidiči pátral i vrtulník. Ilustrační foto: PČR

Muži se předtím než jeden z nich zemřel pohádali

 

Tragický příběh se policistům podařilo objasnit. Pětačtyřicetiletý muž vyjel svým vozidlem Citroën Berlingo za svým známým, který jel na jízdním kole po Hošťálkové ve směru na Ratiboř. Muž se rozhodl za ním jet z důvodu předchozího slovního konfliktu. „Když muže na kole dojel, úmyslně do něj narazil, přičemž poškozený spadl na zem. Řidič vystoupil z auta, přistoupil k ležícímu muži a několikrát ho udeřil do obličeje a hlavy a následně ho nožem přineseným z auta bodl. Poté se vrátil zpět do auta, se kterým se proti ležícímu muži rozjel. Muž zůstal ležet zaklíněný pod vozidlem. Na následky zranění zemřel. Útočník pak z místa utekl,“ popsala mluvčí policistů Lenka Javorková.

 

Dnes v noci vyšetřovatel krajské kriminální policie muže obvinil ze zvlášť závažného zločinu vražda, za který mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody. Obviněný byl v minulosti za násilnou trestnou činnost už trestán.

 

Krajští kriminalisté na případu nadále pracují, i dnes probíhají další úkony trestního řízení. Vyšetřovatel ještě dnes podá státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby obviněného.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA