Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Řidiče, který srazil chodce, policisté vypátrali

date_range 31.Pro, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Policejní komisař obvinil sedmatřicetiletého muže z Pozděchova z trestných činů neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, jelikož srazil v obci chodce a z místa ujel, aniž by mu poskytl pomoc a z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, protože usedl za volant, i když má zákaz řízení.

K události došlo v pondělí o půl deváté večer. Při projíždění pravotočivé zatáčky ve směru do Prlova řidič nezvládl na zasněžené vozovce řízení vozu, dostal smyk, přejel do protisměru a zadní částí vozu narazil zezadu do chodce, který po střetu skončil v příkopu.

„Řidič Citroënu pokračoval v jízdě dál, aniž by se přesvědčil, jestli chodec nepotřebuje pomoc. Krátce po střetu pak sjel s autem vlevo mimo vozovku, ale podařilo se mu dostat zpět na silnici a jet dál směrem na Prlov," uvedla mluvčí vsetínských policistů Lenka Javorková.

foto PČR

Čtyřiadvacetiletý chodec ihned vytočil linku 158. Na místo, kde čekali s mužem ještě další dva svědci, dorazili nejdříve hornolidečtí policisté, kteří už po cestě pátrali po vozidle, které muže srazilo. „Po příjezdu na místo střetu přivolali rychlou záchrannou službu, která odvezla lehce zraněného čtyřiadvacetiletého místního muže do nemocnice na ošetření. Policisté se znovu vydali hledat auto, jež do muže narazilo," řekla mluvčí.

I když k vozidlu neměli zpočátku téměř žádné informace, bylo pátrání i díky místním občanům úspěšné. Kolegové našli poškozený citroën před rodinným domem v Pozděchově. Auto patří sedmatřicetiletému místnímu muži, který seděl v době střetu za volantem. Řidič se schovával doma.

Do Pozděchova vyjela kompletní kriminalistická výjezdová skupina, jejíž kriminalista řidiče pro podezření ze spáchání závažného trestného činu zadržel. „Muž skončil v policejní cele, ještě předtím se však podrobil nejprve dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní – kolegové mu naměřili něco přes jedno promile, a následně odběr krve v nemocnici," uvedla Javorková.

Zda byl muž pod vlivem alkoholu v době dopravní nehody, je předmětem dalšího šetření. Během vyšetřování dopravní nehody policisté zjistili, že muž neměl za volantem co dělat, jelikož má zákaz řízení. Chodec, který šel správně po levé straně vozovky, měl s sebou rozsvícenou baterku a reflexní doplňky.

„V úterý odpoledne jsme zadrženého řidiče z policejní cely propustili. Předtím se podrobil výslechu a vyslechl si obvinění ze dvou trestných činů. Hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody ," dodala Lenka Javorková.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA