Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Řidiči, buďte opatrní. Probíhá sečení trávy

date_range 06.Čvn, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto, zdroj: Správa a údržba silnic Zlínska, s.r.o.

Na krajské silniční síti je v plném proudu sečení trávy podél komunikací. Během roku se uskuteční dvě seče. Silničáři vyzývají motoristy ke zvýšené opatrnosti a snížení rychlosti jízdy při objíždění techniky, která sečení trávy zajišťuje a probíhá i na nepřehledných místech.

 

„Trávu sečeme každoročně kolem všech krajských silnic. Letos máme na tuto činnost vyčleněno v rozpočtu 18 milionů korun,” uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Ing. Bronislav Malý. Během vegetačního období se plánují dvě seče. Tyto práce zajišťují na území všech čtyř okresů Zlínského kraje pracovníci organizací Správa a údržba silnic. S první sečí začali v polovině května. Druhá seč začne v srpnu a potrvá až do podzimu.

 

„Sečení trávy podél silnic probíhá zpravidla tak, že silničáři provedou nejdříve jeden pokos na šířku sekačky, kterým se poseče vzrostlá tráva u krajnice. Později se silničáři na stejné místo vracejí a sečou trávu také v příkopech nebo na silničním pozemku, na šířku dvou pokosů,” upřesnil provozně-technický náměstek ŘSZK Ing. Radek Berecka.

 

Silničáři vyzývají řidiče k ohleduplnosti a opatrnosti při objíždění techniky, která zajišťuje sečení trávy. „Musíme zajistit sečení trávy i v nepřehledných úsecích. Řidiči ostatních vozidel tam musejí výrazně snížit rychlost a zvýšit pozornost, aby nebyla ohrožena bezpečnost silničního provozu. Na provádění prací jsou řidiči předem upozorněni přechodným dopravním značením,” poznamenal Radek Berecka.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA