Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Řidiči v areálu nemocnice špatně parkují

date_range 27.Úno, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Značné problémy tropí řidiči, kteří v areálu Vsetínské nemocnice a.s. nerespektují dopravní značení a odstavují svá vozidla mimo vyznačená parkovací místa.

Počet „hříšníků" se zvyšuje, blokují chodníky i vstupy do budov. Komplikují zásobování objektů, v případě havárie či požáru by se zásahová vozidla kvůli nevhodně odstaveným vozidlům k objektům vůbec nemusela dostat.

„Není snad den, kdybychom podobné problémy neřešili. Řidiči odstavují svá vozidla mimo vyznačená parkovací stání, brání průjezdu zásobování i sanitek. Blokují vnitřní logistiku, ať se již jedná o zásobování prádlem, rozvoz léků či stravování, ale také převoz pacientů mezi jednotlivými objekty," zhodnotil vedoucí provozního oddělení Ing. Ladislav Kašpar. Pracovníci nemocnice řidiče na pochybení upozorňují, ve spolupráci s městskou policií hledají možná řešení. V poslední době i fotografují a snímky vozidel – zatím se zakrytými poznávacími značkami – vyvěšují na webových stránkách nemocnice.

foto Vsetínská nemocnice a.s.

Především v dopoledních hodinách je provoz v nemocnici značný, dvě desítky parkovacích míst určených pro pacienty se zpravidla rychle zaplní, řidiči pak vozidlo odstaví kamkoliv, bez ohledu na to, zda někomu překáží či nikoliv. Není výjimkou, že nemá ani kde zastavit sanitka. „Místa v areálu nemocnice jsou především určena ke krátkodobému zastavení při naložení či vyložení pacienta, k přepravě hůře chodících či zcela imobilních klientů. Řidiči by k parkování měli prioritně využívat parkovišť a odstavných ploch u polikliniky, v místě bývalé železniční vlečky a před hlavním areálem nemocnice," uvedl vedoucí provozního oddělení. V odpoledních a večerních hodinách se situace s parkováním zpravidla již stabilizuje.  

„Nechceme vjezd do nemocnice omezovat, to je však možné jen za podmínky, že řidiči budou respektovat dopravní značení a využívat pouze vyznačených parkovacích míst. Pokud nenajdou volné místo, pak vyloží pacienta a z areálu odjedou," uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice a.s. Ing. Věra Prousková a požádala řidiče o respektování těchto pravidel.

Lenka Plačková 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA