Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Řidička srazila ve Vizovicích motorkáře. S těžkým zraněním skončil v nemocnici

date_range 29.Dub, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Okamžik střetu zachytila kamera. Foto: PČR

Ve čtvrtek 28. dubna krátce před sedmnáctou hodinou došlo v centru Vizovic k vážné dopravní nehodě, při níž řidička osobního vozidla zřejmě přehlédla motorkáře a narazila do něj. Motorkář po nehodě spadl z motocyklu na komunikaci, první pomoc mu poskytli kolemjdoucí, s těžkým zraněním skončil v nemocnici.

 

„Dvaačtyřicetiletá řidička vozidla značky Opel Meriva jela ve směru od centra Vizovic. Na náměstí Palackého chtěla odbočit vlevo, přičemž nedala přednost protijedoucímu třiačtyřicetiletému řidiči motocyklu Yamaha, který jel rovně od Zlína do centra Vizovic. Přestože se jí chtěl řidič motocyklu vyhnout, bohužel došlo ke srážce a zranění motorkáře,“ popsala mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Místo střetu. Foto: PČR a HZS

Přivolání hasiči poskytli zraněnému motorkáři první předlékařskou pomoc a poté jej předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Na vyšetření do nemocnice záchranáři převezli také nezletilou dceru řidičky z osobního vozidla. „Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Po ukončení práce policistů pomohli s naložením vraku motorky i automobilu na odtahový vůz. Na závěr uklidili z vozovky použitý sorbent a střepy z obou dopravních prostředků,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Dechové zkoušky u řidičů byly negativní, škoda na obou dopravních prostředcích činí předběžně asi 140 tisíc korun.

 

Míra závažnosti zranění motorkáře prozatím není jasná, veškeré okolnosti, které s tuto dopravní nehodou souvisí, zjišťují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty.

 

Nehoda ve Vizovicích. Foto: HZS

 

Policisté apelují na všechny motocyklisty jako jedny z nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, aby co nejvíce dbali na svou bezpečnost mimo jiné používáním vhodného oblečení a reflexních doplňků.

 

 

U Valašského Meziříčí letěl pro motorkáře vrtulník

 

Ve čtvrtek odpoledne se stala další dopravní nehoda s účastí motorkáře. Ke střetu osobního automobilu a motocyklu došlo u obce Střítež nad Bečvou na Vsetínsku. Na místo ihned byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a hasiči města Rožnov pod Radhoštěm.

 

Dopravní nehoda ve Střítěži nad Bečvou. Foto: HZS

 

„Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že došlo k těžkému zranění motorkáře. Tomu hasiči do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby poskytovali první pomoc. Zranění byla však vážná, proto pro muže přiletěla letecká záchranná služba, která zraněného transportovala do nemocnice v Ostravě,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

V osobním vozidle cestovala pouze řidička, která vyvázla bez zranění. V době zásahu složek IZS byla komunikace obousměrně uzavřena a policisté odkláněli dopravu po objízdné trase.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA