Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Robert Gresl převzal Medaili MŠMT 1. stupně

date_range 30.Bře, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Ministryně školství Kateřina Valachová předala 29. března 2016 v Hlavním sále Valdštejnského paláce učitelkám a učitelům z celé České republiky Medaile MŠMT prvního a druhého stupně.

Medaile MŠMT je oceněním významné pedagogické, výchovné, vědecké nebo umělecké práce, dlouhodobého a vynikajícího působení v resortu školství nebo mimořádně záslužného činu při zajišťování a zlepšování podmínek pro výchovu a vzdělávání v České republice. Medaile uděluje ministr školství, mládeže a tělovýchovy každoročně u příležitosti Dne učitelů 28. března. Medaile je nejvyšším resortním oceněním a uděluje se od roku 1997.

 Ministryně školství Kateřina Valachová ocenila pedagogy za vynikající práci        foto: MŠMT

Mezi oceněnými byl také učitel ZŠ Horní Lideč Mgr. Robert Gresl, který převzal z rukou ministryně Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy 1. stupně – za dlouhodobou vynikající pedagogickou činnost.

Jsem si vědoma, že učitelské povolání je obzvláště obtížné a zodpovědné – můžete zásadním způsobem pozitivně ovlivňovat životy mnoha dětí a žáků, nasměrovat je správným směrem, nejen v jejich vzdělávací dráze, ale i v té životní. Vaše role je pro společnost klíčová, a proto považuji za zásadní zlepšit podmínky pro Vaši práci," řekla oceněným pedagogům při slavnostním ceremoniálu ministryně Valachová.

Robert Gresl je erudovaný odborník, který umí nadchnout své žáky přátelským, svérázným, neopakovatelným způsobem ve vyučovacích hodinách, o přestávkách i mimo vyučování, přenést na ně přesná pravidla a zákony strohých cifer a zájem o cizí jazyky a zároveň rozvíjí jejich estetické cítění a vnímání už téměř 40 let.

        Robert Gresl pro děti připravuje různé aktivity                        foto: archiv ZŠ Horní Lideč

„Pana Gresla znám už řadu let. Dlouho bylo plno jeho žáků mými studenty. O svém učiteli vždy rozmlouvali s velkým úsměvem a vzpomínali na jeho vyučovací hodiny radostně a stejně radostně mi sdělovali jejich společné zážitky. Jako by pan učitel nezáživnou hodinu matematiky povýšil na koncert čísel," chválí svého kolegu Mgr. Marie Pechová.

Hodně času věnoval dětem během celé své učitelské praxe i mimo vyučování – nejen při přípravě na budoucí povolání a přijímací zkoušky, ale i v oblasti výtvarné, hudební a sportovní. Pro děti připravoval různé aktivity i v době prázdnin. Svou rodinu, vlastní děti, tím rozhodně nezanedbával. Velkou oporou mu byla, a stále je, jeho manželka.

V dlouhé pedagogické praxi nebyly vždy jen dobré, úspěšné a uspokojivé dny. Svým vztahem k dětem, dobrou semknutostí v rodině a nemizícím úsměvem dokázal překonat nepřízně osudu pracovního, stejně jako v osobním životě.

„O všech získaných informacích, zprávách a sděleních o jeho práci jsem se přesvědčila před necelými třemi lety, kdy jsem se stala kolegyní pana Gresla a dva roky s ním sdílela kabinet. Jsem přesvědčena, že ocenění MŠMT je výstižné ohodnocení dlouholeté práce pana Roberta Gresla ve školství a zároveň krásný a vhodný dárek k jeho životnímu jubileu," dodala Marie Pechová.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA