Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rodičky mohou nově využít aromaterapii

date_range 31.Srp, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Vsetínská nemocnice zavádí pro rodičky novou alternativní metodu, a to aromaterapii. Mluvčí nemocnice Lenka Plačková agentuře Mediafax v pátek sdělila, že metoda pozitivně ovlivňuje bolesti při porodu.

Přírodní léčebná metoda používá éterické oleje, které je možné využít k inhalaci v aromalampách, ve vaně ve formě koupele či k masážím. "Vhodně zvolená aromaterapie může zmírnit nevolnost i bolest, uvolnit napětí, prohloubit stahy, napomoci správnému dýchání a poskytnout celkový příjemný pocit pohodlí a uvolnění," uvedla Plačková.

Aromaterapie je tak další alternativní metoda, kterou místní gynekologicko-porodnické oddělení využívá. Rodičkám tam už slouží například ribstole, míče, sprchy či vany. "Pro aromaterapii využíváme pouze přírodní rostlinné oleje, které mají náležité atesty. Panenské oleje lisované za studena jsou vysoce kvalitní, mají zachované všechny bioaktivní složky, vitamíny a minerály v koncentrované a účinné formě, neobsahují žádné konzervační ani syntetické látky," poznamenala porodní asistentka Jitka Bambuchová. Z éterických olejů využívají zdravotníci hlavně levanduli, růži v jojobě, růžové dřevo, rozmarýn, hřebíček, jasmín v jojobě, geránium nebo neroli v jojobě.

Rodičky mohou ale také vyzkoušet například masážní olej pro první dobu porodní. "Ta může trvat velmi krátkou dobu, ale také několik hodin. Mezi nejúčinnější metody patří masáž od partnera nebo blízké osoby. Základ masážního oleje tvoří podle vlastního výběru buď mandlový nebo jojobový olej. Směs éterických olejů šalvěje muškátové, levandule a kadidla uvolňuje, ale zároveň pomáhá koncentrovat potřebnou energii na fyzické i duševní úrovni," dodala porodní asistentka.

Počet porodů v posledních letech ve Vsetíně roste, vloni v nemocnici registrovali 658 porodů. Letošní statistiky kopírují loňský rok: za prvních šest měsíců bylo vloni 311 porodů, letos jich bylo za srovnatelné období o jeden více.

 
MEDIAFAX
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA