Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rodičky mohou využívat novou porodní vanu

date_range 24.Kvě, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Nová relaxační vana

Novou relaxační vanu mohou nyní využít nastávající maminky, které se rozhodnou pro porod v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí. Relaxační koupel ve vaně má výrazný vliv na zmírnění porodních bolestí, zkrácení celého porodu a snížení množství podávání léků proti bolesti během porodu.

 

Relaxační vana je součástí jednoho ze tří porodních pokojů. „Nejedná se přímo o vanu určenou k porodu do vody. Vanu mohou využít rodičky v první porodní fázi neboli v takzvané otevírací době. Relaxace v teplé vodě má velké množství výhod, přičemž kromě snížení vnímání bolesti a potřeby farmakologického tlumení bolesti, lépe zajišťuje kontinuální průběh porodu a příznivě působí na kladné emocionální prožití porodu, což má blahodárný vliv na dítě. Rodička poté porodí v poloze, která jí vyhovuje, avšak mimo vanu,“ vysvětluje výhody relaxační vany staniční sestra gynekologicko-porodnického oddělení Bc. Andrea Dočkalová s tím, že o vanu je ze strany rodiček již nyní velký zájem a doptávají se na ni, a to jak osobně, tak i elektronicky.

 

Nová vana je vybavena schůdky se zábradlím a sedátkem. Při koupeli si rodička může snadno přivolat personál. Odtékající i přitékající voda je filtrována a průběžně dohřívána. Relaxační vana se přidala k dalším metodám, které valašskomeziříčská porodnice budoucím maminkám nabízí ke zpříjemnění první doby porodní. „V rámci zkvalitňování péče aktuálně nahradila nová vana předchozí sprchový kout. Vana patří mezi nejmodernější svého druhu a posouvá zážitek z příchodu nového života nejen svým designem, ale hlavně funkčností a konstrukčním provedením,“ říká staniční sestra Bc. Andrea Dočkalová.

 

Prioritou nově pořízené vany by měla být relaxace nastávající maminky, která v ní může trávit dlouhé předporodní hodiny. „Rodička ve vaně může zaujmout libovolnou polohu, která pro ni bude příjemná a účinek teplé vody lze i na přání rodičky kombinovat s aromaterapií,“ doplňuje výhody staniční sestra gynekologicko-porodního oddělení Bc. Andrea Dočkalová.

 

V roce 2022 se ve valašskomeziříčské porodnici narodilo 640 dětí. Mezi novorozenci 317 děvčat a 323 chlapců. V porodnici však běžně vítají i rodičky z Nového Jičína, z Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranic nebo Rožnova pod Radhoštěm.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA