Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klobucký Kaštánek nabídne dětem letní kempy zdarma

date_range 03.Kvě, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv RC Kaštánek

Zatím mohou rodiče nezávazně přihlašovat děti, které navštěvují v tomto školním roce 1. – 6. třídu. Proběhnou celkem 4 letní kempy v termínech 19. – 23.7., 26. – 30.7., 2.- 6.8., 9. – 13.8.

 

Kaštánek v létě nabídne dětem týdenní příměstské letní kempy zdarma. Projekt “Letní kempy” vyhlášený MŠMT je nyní ve fázi podávání žádostí. Zatím mohou rodiče nezávazně přihlašovat děti, které navštěvují v tomto školním roce 1. – 6. třídu. Proběhnou celkem 4 letní kempy v termínech 19. – 23.7., 26. – 30.7., 2.- 6.8., 9. – 13.8. Program bude obsahovat dopolední dva vzdělávací bloky (opakování učiva ukončeného ročníku ZŠ hravou formou vevnitř i venku) a odpolední zábavné a sportovní hry venku. Při přihlašování dítěte se budeme dotazovat rodiče, jaké učivo je potřeba s dítětem procvičit a v jaké oblasti vzdělávání má mezery. Podle toho pak zaměříme péči o dítě. Cílem letních kempů je také doplnit dětem to, o co přišli v době “covidové” – sociální kontakty, kamarády, pohyb venku v přírodě, hry a sport. Děti budou mít zajištěnu stravu – oběd, 2x svačinu a pitný režim. O skupinu 15 – 20 dětí v čase od 7 do 16 hodin se budou starat 3 dospělí – pedagogové a studenti VŠ.

 

Děti přihlašujte na email rcvk@seznam nebo na tel. 731107746.

Ilustrační foto: archiv RC Kaštánek

„Cílem projetku je podpora duševního i fyzického zdraví dětí, pohybu, rozvoj sociálních dovedností – osobní komunikace, spolupráce, tvořivé řešení problémů. Chceme také oživit pracovní a studijní návyky dětí, doplnit znalosti a dovednosti  dětí a podpořit zdravý životní styl. Vzdělávací aktivity budou každý den obsaženy ve dvou blocích a budou probíhat hravou formou se zapojením těla a smyslů. K tomuto účelu využijeme naši multisenzorickou místnost a metodu snoezelen, se kterou pracujeme už několik let s dobrými výsledky zejména u dětí,  které jsou ohroženy školním neúspěchem. Díky zapojení smyslů do vzdělávání se zvyšuje efektivita učení a posilují se kognitivní funkce – myšlení, paměť, pozornost a řeč. Touto metodou se budeme snažit také zvýšit zájem dětí o vzdělávání,“ uvedla Mgr. Markéta Šobáňová, vedoucí rodinného centra.

Ilustrační foto: archiv RC Kaštánek

Název Archa byl zvolen pro jeho symbolický význam – účastníci spolu nastoupí plavbu na jedné lodi, vezmou s sebou i živočichy, o kterých se něco dozví, a poplují po mapě světa, kterou tím také poznají.

 

„Přestože projekt teprve podáváme a výsledky budou známy až koncem května, chceme již nyní informovat veřejnost o možnosti zapsat děti na letní kempy. Pevně věříme, že projekt bude schválen a že budeme moci uskutečnit 4 turnusy letních kempů,“ vysvětlila Mgr. Markéta Šobáňová, vedoucí rodinného centra.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA