Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

RC Kaštánek slaví 10 let a pořádá Konferenci inovativního vzdělávání

date_range 05.Lis, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Konference inovativního vzdělávání

Rodinné centrum Kaštánek se otevíralo v listopadu 2009. Od té doby slouží rodinám s dětmi jako místo odpočinku, vzájemných setkání a vzdělávání. Činnost centra se během deseti let rozvíjela v různých směrech. Zajímavým projektem je multisenzorická místnost Snoezelen a další aktivity v oblasti inovativního vzdělávání – lesní dětský klub Vrběnka a Komunitní škola Pomněnka.

 

„Maminky s dětmi dříve chodily více na tvořivé dílny, táboráky, divadélka a kurzy. Nyní rodiče vyhledávají spíše kroužky snoezelen, angličtinu, mother office s hlídáním dětí, svépomocné skupiny, poradenství a alternativní vzdělávání,“ shrnuje krátce vývoj vedoucí rodinného centra Markéta Šobáňová.

 

Letos vás Konference inovativního vzdělávání zve ve dnech 8. – 9. 11. 2019 na svůj 4. ročník a zároveň na oslavu 10 let rodinného centra. Akce má několik paralelních workshopů pro dospělé i děti a bude se konat v Pastoračním domě, v Kaštánku, na Kosence a na Vrběnce.

 

 

Akce nabízí přednášky, besedy a workshopy z oblasti pedagogiky pro laickou i odbornou veřejnost. Celodenní program zahrnuje dílny pro dospělé i pro děti. Konference má i letos významného hosta. Pozvání přijala PhDr. Jana Nováčková, CSc, významná česká psycholožka a spoluautorka konceptu a knihy Respektovat a být respektován. Mimo jiné přednese v závěrečném bloku konference svou přednášku „Co všechno by jiná škola mohla dětem dát“. Na konferenci není potřeba se předem přihlásit. Registrace účastníků bude probíhat ráno od 7.45 do 8.30 Pastoračním domě. Tam bude také oficiální zahájení konference v 8.35. Děti z komunitní školy zazpívají na úvod společnou píseň, a poté se rozběhne bohatý program. Konference neformálně začíná už v pátek vpodvečer v 17 hodin otevřeným diskusním fórem, jehož cílem je hlavně vzájemné sdílení a inspirace.

 

Podrobný program konference je možné zhlédnout na interaktivním plakátku, který obsahuje aktivní odkazy na jednotlivé lektory a workshopy. Návštěvníci konference se např. mohou dozvědět něco více o fungování tří komunitních škol. Jednou z nich je Komunitní škola Pomněnka ve Valašských Kloboukách, která funguje již pátým rokem. Pozvání dále přijali z komunitní školy Sýkorka ze Zlína a ze školy typu Summerhill – z lesní komunitní školy Bezinka. Tato škola provozovaná na horské chatě v Beskydech funguje denní i internátní formou.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi