Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rok 2022 má v oddacím listě 44 manželských párů

date_range 01.Úno, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Uplynulý rok byl na svatební obřady ve Valašských Kloboukách poměrně bohatý. Své „ano“ si řeklo 44 snoubeneckých dvojic, obdobně jako v roce předešlém. Většina svateb se uskutečnila v podobě občanského obřadu, tedy například na radnici, na oblíbeném místě v bělokarpatské přírodě nebo na zahradě restaurace, kde se následně konala svatební hostina. Církevní sňatek uzavřelo 19 párů, a to nejčastěji ve farním kostele Povýšení svatého Kříže ve Valašských Kloboukách, ale oddávalo se také v kapli svatého Václava v Poteči a v kostele svatého Matouše ve Študlově.

Svatba v přírodě. Foto: foto archiv novomanželů

„U většiny z pětadvaceti občanských sňatků si budoucí novomanželé sami vybrali termín, který se jim pro začátek společné cesty životem nejvíce líbil, zejména v průběhu letních měsíců. Oblíbené jsou stále svatby ve venkovním prostředí. Devět se jich konalo na zahradě radnice, čtyři v areálu restaurace v Poteči a čtyři na louce nebo u chaty na Jelenovské. Nejmladší snoubenec vstoupil do manželství v 21 letech, nejstaršímu novomanželi bylo 59 let. U dvou obřadů pak byl jeden ze snoubenců z ciziny,“ uvedla zajímavosti z matriky Soňa Kovaříková, vedoucí dopravně-správního odboru.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA