Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rozhledna Vartovna je uzavřena

date_range 24.Zář, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Rozhledna na vrcholu Vartovna (635 metrů nad mořem) byla otevřena 17. listopadu 2009. Je ze dřeva, měří 37 metrů a je jednou ze čtyř rozhleden na Valašsku. Byla postavena v rámci partnerského projetu se slovenskou rozhlednou na Tlstej hore v Hodňanech. Autorem návrhu rozhledny je architekt Ivan Bergmann.

Na rozhledně se provádí oprava železobetonové desky, stěn a dřevěné podlahy rozhledny. Proto je také rozhledna úplně uzavřena, po podlahových plochách se nedá chodit. „Je narušena ochranná vrstva železobetonu, zduřenými místy se pod povrch dostává voda a hrozí, že by protékala stropem kamenné části rozhledny," upřesnila starostka obce Seninka Milada Holečková. Opravu si financuje majitel rozhledny obec Seninka z vlastního rozpočtu.

Rozhledna Vartovna se opravuje                  foto: Holečková

S opravou začala firma ze Vsetína 12. září 2016, zpřístupnění rozhledny pro veřejnost je naplánováno o měsíc později. „Postup je závislý na počasí a také na dodávce používaných speciálních barev a materiálů, které jsou dodávány z Německa. Zatím nic nenasvědčuje, že se otevření rozhledny opozdí," dodává starostka obce.

Rozhledna Vartovna bude podle předpokladu uzavřena v době od 12.9.2016 do cca 8.10.2016.

-red- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA