Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rožnovský skanzen připravil nabité září

date_range 03.Zář, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Pořádně nabitý program připravilo na září pro své návštěvníky Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. První z akcí přijde na řadu už ve středu 5. září, kdy se v kostele sv. Anny v Dřevěném městečku odehraje Varhanní koncert, věnovaný památce ThDr. Vladimíra Petřeka, který byl v roce 1942 farářem pravoslavného chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze.

Valašské muzeum v přírodě je druhé nejstarší zařízení tohoto druhu ve střední Evropě, založeno bylo v roce 1925, delší historii má už jen Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem. Po celý rok v muzeu probíhají akce inspirované folklórem lidovými zvyky a tradičními řemesly, areál je také častým dějištěm kulturních akcí. Valašské muzeum v přírodě tvoří Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina, která je nejrozsáhlejší částí skanzenu. Patří k němu také areál Pustevny s útulnami Maměnka a Libušín.

Program VMP na září:

05. 09. od 15. 00

VARHANNÍ KONCERT

Dřevěné městečko, kostel sv. Anny.

Koncert je spolu s pravoslavnou panychidou pořádán k uctění památky ThDr. Vladimíra Petřeka, roku 1942 faráře pravoslavného chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze. Zahraje paní Linda Čechová Sitková.

09. 09. od 15.00

Dřevěné městečko, Komorní amfiteátr (v případě nepříznivého počasí Janíkova stodola)

MUZICÍROVÁNÍ SE SOLÁNĚM. Cimbálová muzika Soláň se svými tanečníky přivádí na jeviště valašského muzea lašský soubor písní a tanců "Ondřejnica", který vznikl v roce 1977 ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Vznikl, jak sami uvádějí: „Ke chvále rodného Lašska, v pokoře k písním a tancům našich předků, v úctě k lidovým hudcům, tanečníkům a zpěvákům."Soubor Soláň v rámci pořadu symbolicky pokřtí nové CD „Bylo lásky, bylo."

15. 09.

BĚH RODNÝM KRAJEM EMILA ZÁTOPKA

10. ročník memoriálu olympijského vítěze pořádaný při příležitosti nedožitých 90tin Emila Zátopka a 90. narozenin Dany Zátopkové.

Start běhu je v 11.00 před Technickým muzeem v Kopřivnici a cíl v Dřevěném městečku Valašského muzea, kde je na Valašském Slavíně Emil Zátopek pochován. Trasa závodu vede z Kopřivnice přes Štramberk, Ženklavu, Vepřovice, sedlo nad pramenem Jičínky do Valašského muzea v Rožnově p. R. Cca od 13.00 doběh závodníků Od 14. hodin účinkuje soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda z Kozlovic.

21. 09.

XVII. PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ S BROUČKY VALAŠSKÝM KRÁLOVSTVÍM

Sraz účastníků v 18.30 u hudebního altánu v parku. Dětský lampiónový průvod s programem pořádaný Městskou knihovnou ve spolupráci s VMP a TKA Janíkova stodola – pohádka O ČERNOKNĚŽNÍKOVI A ŠEVCI palouk Dřevěného městečka – pohádka NA PALOUČKU U MRAVENCŮ. Komorní amfiteátr – divadelní a ohňové vystoupení MAGICKÁ SVĚTLA

24. 09. po celý den 10.00- 17.00

PODZIM V ZAHRADĚ A V CHALUPĚ

V areálu Valašské dědiny pracovníci muzea předvedou, jak se naši předkové chystali na zimu. Uvidíte různé podzimní práce – např. vyorávání brambor, mlácení obilí, mletí pohanky, sušení ovoce, zpracování lnu, vaření povidel, lisování moštu, sekání dřeva na zimu a podzimní stříž ovcí.

28. 09. v 14.00

PIETNÍ AKT ULOŽENÍ OSTATKŮ pana JIŘÍHO RAŠKY

Na čestné pohřebiště budou přeneseny ostatky prvního československého vítěze zimní olympiády. Člověka, který se už za svého života stal legendou – skokana na lyžích, pana Jiřího Rašky.

Otevírací doba

Dřevěné městečko: 01. – 30. 09. 09:00 -17:00

Mlýnská dolina: 01. – 30. 09. 10:00 -17:00

Valašská dědina: 01. – 30. 09. 10:00 -17:00

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA