Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rozsáhlý požár kamionu zablokoval hlavní tah na Slovensko

date_range 21.Čvc, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Hořící kladovka zablokovala oba jízdní pruhy. Foto Policie ČR

V úterý v 15:37 hodin přijalo krajské operační středisko informaci o požáru kamionu po nehodě, ke které došlo na silnici č. 35 za obcí Horní Bečva ve směru na Slovensko. Protože zde bylo podezření na zaklíněnou osobu, k události byly vyslány profesionální jednotky ze stanic Valašské Meziříčí a Zlín s cisternami a technickým kontejnerem a posilové jednotky z obcí Rožnov pod Radhoštěm, Horní Bečva a Hutisko-Solanec.

Ohořelá kladovka. Foto: HZS

„Po provedení prvotního průzkumu bylo z místa potvrzeno, že se jedná o rozsáhlý požár kladovky, která zůstala po nehodě na boku a kompletně zablokovala silnici č. 35. Osoby uvnitř se naštěstí nepotvrdily. Hasiči okamžitě zajistili místo události a pomocí několika proudů požár lokalizovali a likvidovali. V nedalekém potoce se naštěstí nepotvrdil žádný únik provozních kapalin, z preventivních důvodů kolegové nainstalovali nornou stěnu,“ popsal mluvčí hasičů Pavel Řezníček. Policisté odkláněli provoz.

 

Na nákladním automobilu a návěsu vznikla škoda 3 700 000 korun.

 

„Čtyřiadvacetiletý zahraniční řidič jel směrem na Slovensko. Při průjezdu táhlou levotočivou zatáčkou u něj zřejmě došlo k mikrospánku a vyjel proto vpravo mimo cestu, kde narazil do svodidla. Poté nákladní souprava dostala smyk, převrátila se na bok přes celou šíři komunikace a začala hořet. Řidič naštěstí vyvázl bez zranění. Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní,“ uvedla mluvčí policistů Simona Kyšnerová.

 

 

Místo dopravní nehody. Foto: HZS

 

Komunikace byla téměř sedm hodin zcela neprůjezdná. Zhruba hodinu před půlnocí byl provoz obnoven. Část komunikace je poškozená a průjezd je možný pouze jedním pruhem.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA