Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rozsáhlý požár lesního porostu likvidovalo 8 jednotek hasičů

date_range 21.Kvě, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Foto: JSDH Hovězí

Ve středu odpoledne likvidovalo osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů rozsáhlý požár lesního porostu u obce Lhota u Vsetína. Požár na hřebeni kopce zasáhl část rubiska a šířil se dál na mladý lesní porost. Hasičům zásah komplikoval silný vítr. Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu.

 

„Odpolední požár lesního porostu ve Lhotě u Vsetína, kde oheň zasáhl rubisko, nedávno vysazené stromky i starší smíšený les, mají hasiči uhašený a zasahující jednotky se již postupně vracejí zpět na své stanice. Velitel zásahu ze stanice Vsetín si postupně k požáru povolal jednotky ze stanic Vsetín, Zlín, Valašské Meziříčí a dobrovolné jednotky Jablůnka, Hovězí, Lhota u Vsetína, Valašská Polanka a Vsetín,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Na dohlídku na místě zůstala místní dobrovolná jednotka hasičů.

 

Požár lesního porostu u obce Lhota u Vsetína. Foto: JSDH Hovězí

 

Příčinu požáru na místě šetřil vyšetřovatel hasičů, který předběžně vyčíslil způsobenou škodu na dvě stě tisíc korun. Jako příčinu požáru vyšetřovatel stanovil rozfoukání starších ohnišť po pálení silným větrem.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA