Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rozsáhlý požár zničil objekt pily

date_range 23.Kvě, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo u rozsáhlého požáru v obci Velké Karlovice na Vsetínsku.  V úterý 23. května v 01:29 hodin byl na operační a informační středisko krajských hasičů oznámen požár objektu pily v obci Velké Karlovice. Na místo hlášené události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Vsetín a hasiči dobrovolných jednotek obcí Karolinka, Nový Hrozenkov a Halenkov.

Rozsáhlý požár zničil objekt pily                    foto: HZS             další foto (7)

„V době příjezdu první jednotky byl jednopodlažní objekt pily o půdorysu asi 15 x 40 metrů požárem zasažen v celém rozsahu a došlo už i k destrukci střešní konstrukce. Kromě hašení zasaženého objektu se hasiči soustředili také na ochranu sousedního objektu a skládky dřeva. V 01:57 hodin byli na místo zásahu vysláni jako posilová jednotka dobrovolní hasiči obce Velké Karlovice. V 03:00 hodin dostaly zasahující jednotky požár pod svou kontrolu a velitel zásahu ohlásil lokalizaci. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření plamenů na okolí zcela zničeného objektu. Z důvodu zvýšené spotřeby vody bylo v průběhu zásahu zřízeno čerpací stanoviště z hydrantu u místní hasičské zbrojnice," popsal tiskový mluvčí hasičů Libor Netopil.

Rozsáhlý požár zničil objekt pily                    foto: HZS                       další foto (7)

Před půl pátou dorazili na místo události dobrovolní hasiči z obce Hovězí, kteří vystřídali jednotku z Halenkova. Do páté hodiny ranní bylo na likvidaci požáru nasazeno celkem 8 cisternových vozidel a automobilní plošina. „Podle prvotních odhadů způsobil požár škodu převyšující deset milionů korun. Na místě události jsou i vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR," dodal Netopil.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA