Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rybářská soutěž pro děti v Janové

date_range 09.Čvc, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Foto: Radomír Dolanský

O uplynulém prodlouženém víkendu podnikl Rybářský spolek Janová pro děti rybářskou soutěž, tzv. Janová cup 2019. Přes desítku soutěžících doprovázeli sourozenci, kamarádi a rodiče, takže na březích štěrkové nádrže v katastru obce bylo nakonec hezky rušno.

 

Docela časná ranní hodina zaručovala poměrně příjemné podmínky, a tak se odhodlaní lovci živočichů s ploutvemi mohli pustit do boje o centimetry. Ano, soutěžilo se v jednotlivcích a každý sebemenší úlovek se poctivě měřil a poté pouštěl zpět do nádrže. Taková byla pravidla.

 

Lovci se rozdělili do čtyřech skupin a obsadili břeh kolem celé nádrže. Z jednotlivých postů se pak čas od času ozývaly výkřiky nadšení, když se háček zasekl do rybí tlamy. Co na tom, že nakonec měřila třeba jen sedm centimetrů. Patnáct takových rybek a dá to v součtu na více než metrový úlovek.

 

Počínání svých dětí nadšeně pozorovali rodiče. Ale svoji podporu museli vyjadřovat spíše posuňky, nanejvýš spokojeným mručením, aby lovcům nevyplašili případné další centimetry. Pro všechny bylo na břehu připravené občerstvení, nicméně rybářské výpravy spíše hleděly do vln a hloubky jezera, očekávajíc opravdu prvotřídní kousek.

 

I když soutěž měla svoje vítěze a poražené, jak se sluší a patří, svoji cenu a diplom za účast v soutěži dostaly všechny děti – rybáři. Místo poháru dostal každý zlatého pstruha, který již určitě stojí na nejviditelnějším místě v pokojíčku.

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi