Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rybářům v chatce shořely všechny věci

date_range 26.Dub, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Ve čtvrtek 26.4.2012 v 02:47 hod. byli hasiči informováni o požáru chaty u obce Brumov. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozem, kterou posílily jednotky dobrovolných hasičů z Brumova a Bylnice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru obytné buňky a přístavku u rybníků.

„Požáru si všiml jeden ze svědků, který událost ohlásil na policii a následně byli informováni hasiči. Ti vyjeli na místo se dvěma cisternami a jedním dopravním automobilem," uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Už při příjezdu hasičů byl z dálky vidět rozsáhlý požár a plameny. Hasiči byli na místě ze šest minut po výjezdu. Postupně bylo rozvinuto vodní vedení a začal hasební útok.

foto HZS Zlínského kraje    více fotek

„Požár se podařilo rychle lokalizovat, ale celková likvidace zabrala asi dvě hodiny. Během zásahu museli hasiči rozebrat a rozhrabat požářiště, protože nebyla od počátku zcela vyloučena možnost přítomnosti osob uvnitř objektu," upřesnil mluvčí. To se naštěstí nepotvrdilo a událost se tak obešla bez zranění.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru předběžně ohledáno. Plameny zcela zničily mobilní chatku s přístavkem, kterou majitel pronajal místním rybářům. Těm tak při požáru shořely všechny rybářské potřeby, včetně prutů a sítí.

„Požárem způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 130.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit jen část věcí asi za 20 tis. Kč. Vyšetřovatel nemohl zatím vyloučit možnost úmyslného založení požáru, a proto si na pomoc vyžádal nasazení speciálně cvičeného psa na vyhledávání akcelerantů hoření," doplnil Ivo Mitáček.

aktualizováno

Dopoledne se na místo požáru sjel tým vyšetřovatelů hasičů i policistů. Nasazeni byli také speciálně cvičení psi na vyhledávání akcelerantů hoření. Použití psů se ukázalo jako klíčové, když byly nalezeny důležité stopy pro další odborné zkoumání. Případ je nadále v šetření policie pro podezření z úmyslného založení požáru neznámou osobou.

Majitel dále upřesnil požárem způsobené škody, které jsou nově vyčísleny na 180.000 Kč.

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA