Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Rychlost ve Střelné hlídá radarový semafor

date_range 27.Led, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
STŘELNÁ – Zatím ojedinělou technickou novinkou se může chlubit obec Střelná na Hornolidečsku. V boji proti neukázněným řidičům tady místním pomáhá takzvaný radarový semafor. Je umístněn na hlavním tahu ve směru od Slovenska a řidiče, který nedodrží předepsanou padesátku, jednoduše v jízdě zastaví. Kdo přitom jede povolenou rychlostí, rozsvítí se mu zelená.

„Dlouhodobě nás v obci trápí neukázněnost řidičů. Jde v největší míře hlavně o těžké kamiony. K rychlé jízdě je navíc zřejmě svádí i táhlé klesání od horní části obce," postěžoval si starosta obce Petr Kráčmar.

 

Foto

Pokud vozidlo jede předepsanou padesátkou, rozsvití se mu zelená   foto St.Fuks

 
Nejvíce alarmující je skutečnost, že uprostřed obce stojí škola. „Nechtěli jsme čekat, až se stane nějaká tragédie. Začali jsme hledat způsob jak situaci co nejlépe vyřešit a v polovině prosince loňského roku byl spuštěn zkušební provoz. Ve financování nám pomohl i krajský úřad," popisuje starosta.

Situace v obci byla podle něj už opravdu neúnosná. Zaznamenán byl také případ, kdy se v obci na zmíněné silnici dva kamiony navzájem předjížděly. „Světla semaforu jsou vidět už začátku klesání, tedy od kostela. Situaci nám nyní pomáhají monitorovat i policisté. Případná jízda na červenou je totiž pro řidiče větším proviněním, než překročení povolené rychlosti," podotýká na závěr starosta obce Petr Kráčmar.

 
 
StF
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA