Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

S hašením lesního požáru na Vsetínsku pomáhal vrtulník

date_range 10.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Plnění bambivaku na hřišti v Ratiboři. Foto: SDHO Chvalčov

Ve středu 10. srpna krátce po 12. hodině byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu kvůli požáru lesa u obce Hošťálková. Požární poplach byl vyhlášen 14 jednotkám hasičů. Likvidaci plamenů, které pohltily les starý 5 let, komplikoval nepřístupný terén.

 

„I když na místě fouká vítr, hranici požáru se daří držet. Místo požáru je rozděleno do 3 bojových úseků. Na místě požáru je lesní správce a řídící důstojník HZS pro územní odbor Vsetín,“ informoval krátce po zahájení hašení mluvčí hasičů Roman Žemlička.

 

Na místo byl povolán také vrtulník s bambivakem, který hasiči plnili na fotbalovém hřišti v Ratiboři. „Pilot vrtulníku se domlouvá s velitelem zásahu na taktice shozu vody. Zatím vše vychází jak má, takže se požár dál nerozšiřuje,“ popsal mluvčí hasičů Roman Žemlička. Ve 14:11 hod. hasiči ohlásili, že požár, který zasáhl plochu asi 150 na 150 metrů je lokalizován.

 

K požáru byly povolány jednotky HZS Zlínského kraje stanice Vsetín a Holešov a jednotky dobrovolných hasičů obcí Hošťálková, Jablůnka, Ratiboř, Bystřička, Chvalčov, Hovězí, Valašská Polanka, Vsetín, Jarcová, Kašava, Pržno a Kateřinice.

 

Požár se hasičům podařilo uhasit v 15:48 hod.

 

Foto: SDHO Hošťálková 

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA