Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

S Horizontem až na „Konec světa“

date_range 22.Říj, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Zpěvák kapely Lukáš Fojtů z Vysokého Pole

Kapela Horizont, pocházející z lázeňského městečka Luhačovice, se už na scéně pohybuje přibližně dva roky. Teď však kapela vydala nový singl s názvem Konec světa. O detailech z klipu a nejen to jsme vyzpovídali kapelníka a zakladatele Jan Černockého.

 

Honzo, tak jak probíhalo natáčení klipu? Kde se natáčelo a proč?

Tak natáčení probíhalo ve firmě ABM Hrádek s.r.o. Prostory se nám prostě líbily, jelikož se jedná o budovu, která se právě rekonstruuje. Firma byla všem našim nápadům otevřená, takže jsme mohli začít takřka okamžitě po domluvě natáčet.

 

Máte nějaké perličky z natáčení klipu?

Určitě ano. Perličky jsou vždycky (smích). Každému z nás se něco stalo. Jeden nejmenovaný člen spolkl vosu a opuchl mu krk. Skončil v nemocnici. Zbytek si rozdělil ztráty a šrámy ať už na rekvizitách, tak i na duši. Mám tím na mysli třeba zamčené klíče v autě, co stojí v záběru, nehoda čtyřkolky apod. Naštěstí jsme stihli potřebný materiál natočit, i když ne všechno se obešlo bez komplikací.

 

 

O čem skladba Konec světa vypráví?

Konec světa je skladba vyprávějící o hranici. Každý člověk má nějaké své hranice. Ovšem láska tyto hranice bourá a neuznává je. Když má člověk někoho opravdu rád, tak by pro něj šel až na onen Konec světa. Každý může v textu najít něco jiného. A to je vzorec Horizontu, který plní každá skladba.

 

Můžeš nás seznámit s ostatními členy vaší formace?

Tak začal bych od frontmana Lukáše Fojtů. Je to šikovný zpěvák z Vysokého Pole, který se k nám dostal přes Jakuba Zvoníčka. Kuba, pochází z malé dědinky nedaleko Slavičína, která nese název Divnice. Znal jsem ho již z dřívějších bandů. Lukáš nebyl jediný člen, který se přes Kubu dostal do kapely Horizont. Dalším je kytarový talent David Maryáš. Tento rodák z Popova obsadil post druhé kytary. Posledním členem je Milan Slovák z Luhačovic. Zkušený baskytarista, který sklidil aplaus už ve veleznámé Lucerně v Praze. Kapela Levitate, v které působil, totiž objela celou šňůru po republice se slovenskou hvězdou Desmod.

 

Co chystá kapela Horizont?

Teď po vydaní klipu už máme rozpracovaný další skladbu Naruby, která bude mít, stejně jako Konec světa, klipovou podobu. Postará se o ni taktéž Dominik Zbořil, se kterým jsme byli maximálně spokojeni. Věřím, že by klip Naruby mohl spatřit světlo světa koncem listopadu. Slibovat ale nebudu. Po Naruby budeme vydávat klip s názvem Křišťálově čistý, ale to už moc zasahujeme do budoucnosti.

 

 

Kde vás můžeme vidět?

Koncerty jsou rozjednané, ale pevně doufám, že ve Slavičíně vystoupíme zase na KarpatyFestu, který byl tento rok hvězdný. Objevily se zde kapely jako Mirai, Horkýže Slíže, nebo Adam Ďurica atd. Jelikož nám tam bylo dobře, pevně věřím, že to vyjde i příští rok. Může za to skvělý tým pořadatelů.

 

Co považujete za největší úspěch vaší doposud relativně mladé kapely?

Za největší úspěch považuju to, že jsme v kapele všichni zdravý, spokojení a vůbec, je to parta fajn lidí, co si ve všem pomáhají. Za úspěch bych asi řadil vítězství v soutěži na BUSFestu. Další úspěch jsou pro nás lidé. Moc nám jich pomohlo, nebo stále pomáhá. Setkáváme se s podporou od spousty z nich a to nás tak trochu žene vpřed. Všem patří obrovské, upřímné díky!

 

A na závěr otázka kde vaši kapelu hledat (web, facebook,…)?

Tak určitě diváky pozvu na náš web horizontofficial.cz, kde najdete veškeré novinky, informace a koncerty. Nedílnou součástí, bez které už to dnes nejde, jsou facebookové a instagramové stránky, kde nás najdete pod Horizont Official. Na YouTube můžete poslechnout taky pecku Hlavou proti zdi. Takže mrkněte, klidně napište a rádi Vás uvidíme pod podiem na některém z našich koncertů.

 

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA