Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

S rozsáhlým požárem bojovalo na Zlínsku 38 jednotek hasičů

date_range 26.Čvc, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Rozsáhlý požár v katastrálním území obce Lukoveček. Foto: HZS

Několika hodinový zásah mají za sebou, ale stále i před sebou hasiči na Zlínsku, kteří bojují s rozsáhlým požárem v katastrálním území obce Lukoveček u Fryštáku.

 

V pondělí krátce po šesté hodině večerní přijali hasiči oznámení o požáru v lesním porostu mezi obcemi Lukoveček a Přílepy. Hasiči po příjezdu na místo průzkumem zjistili, že plameny zasáhly rozlohu okolo 200 x 200 metrů v těžko dostupném lesním terénu a rychle se šíří dál. „Velitel zásahu vyhlásil třetí stupeň požárního poplachu a na místo si postupně povolal 33 jednotek hasičů a bezmála 40 cisteren a dopravních automobilů. Taktéž si vyžádal na pomoc policejní vrtulník s bambi vakem z Brna. Ten tak do setmění pomáhal zasahujícím hasičům s likvidací požáru,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Největší komplikací při boji s plameny byla nedostupnost hasební vody. Tu hasiči nejprve čerpali z nedalekého rybníku a vozili k místu plnění bambi vaku. Nyní vodu vozí kyvadlově z požární stanice Holešov.

Pomáhal i vrtulník s bambi vakem. Foto: HZS

Po desáté hodině večerní upřesnil velitel zásahu plochu požářiště na 300 x 300 metrů. Na místo se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru a výši škody. Podrobné ohledání zasaženého prostoru provede v úterý za denního světla.

 

Velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru. Jednotky stále zůstávají v plném počtu na místě zásahu a pokračují dál v hasebních pracích.

 

Rozsáhlý požár v katastrálním území obce Lukoveček. Foto: HZS

 

Zasahující jednotky:

 

HZS Bystřice pod Hostýnem
HZS Holešov
HZS Kroměříž
HZS Zlín
JSDH Bystřice pod Hostýnem
JSDH Dobrotice
JSDH Držková
JSDH Fryšták
JSDH Holešov
JSDH Horní Lapač
JSDH Hulín
JSDH Chvalčov
JSDH Kašava
JSDH Kostelec
JSDH Kurovice
JSDH Loukov
JSDH Lukov
JSDH Lukoveček
JSDH Martinice
JSDH Míškovice
JSDH Podkopná Lhota
JSDH Prusinovice
JSDH Přílepy
JSDH Racková
JSDH Rataje
JSDH Rusava
JSDH Slavkov pod Hostýnem
JSDH Štípa
JSDH Trnava
JSDH Velíková
JSDH Vlčková
JSDH Zahnašovice
JSDH Žeranovice

 

Aktualizace 26. července 2022 v 8 hodin

 

Od pondělního večera zasahují hasiči u rozsáhlého požáru lesního porostu v katastrálním území obce Lukoveček. Na místě se vystřídalo již 38 jednotek hasičů a s hašením požáru pomáhal i vrtulník s bambi vakem.

 

Momentálně je na místě 8 jednotek hasičů, kteří vyhledávají skrytá ohniska a ty dohašují. „Jedná se o špatně dostupný terén, což práci velmi komplikuje. Vodu na místo zásahu dovážejí hasiči kyvadlově v cisternách z nedalekého Holešova. Lze předpokládat, že tyto práce potrvají celé dopoledne. Snad nám brzy pomůže déšť,“ upřesnila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Další zasahující jednotky:
JSDH Bratřejov
JSDH Hvozdná
JSDH Klečůvka
JSDH Provodov
JSDH Všemina

 

Aktualizace 26. července 2022 ve 12 hodin

 

Mnohahodinový zásah v Lukovečku na Zlínsku pro zasahující hasiče končí. Velitel během dopoledne vyhlásil likvidaci a požářiště předal zástupci majitele lesa, kterému byla nařízena dohlídka nad místem po dobu 48 hodin.

 

Požár zasáhl malé a střední smrky a pár kusů mnohaletých vzrostlých stromů. Škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun.

 

Podle zjištěných informací vyšetřovatele hasičů je příčinou vzniku požáru nedbalostní jednání neznámé osoby při manipulaci s nedopalkem nebo otevřeným ohněm.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA