Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Šachový pohár letos putuje na Slovácko

date_range 04.Kvě, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Slavnostní zahájení turistické sezóny proběhlo uplynulou sobotu na brumovském hradě. Jeho součástí bylo i finále 13. ročníku šachového turnaje Hradní věž, určeného pro mládež do osmnácti let. Soutěžní klání začalo již dopoledne v prostorách Základní školy v Brumově-Bylnici. Celkem šestadevadesát hráčů bylo rozděleno do dvou kategorií. Mladší do dvanácti let a starší do osmnácti let.

Nejlepší dva hráči starší kategorie pak měli možnost sehrát duel o pohár kněží mariánů, který každoročně probíhá na nádvoří Hradu Brumov. Ve finále se letos utkali Václav Fiala a Adam Gabriel, oba ze slováckých Boršic.

 

Foto

Obří šachovnice finále Hradní věže    foto Jitka Hořáková

fotogalerie
 
„Každý jejich tah je přenášen na obrovskou šachovnici. Na ní se podle pokynů pohybují živé figurky. Hře asistuje i bubeník s trubačem a dva kati, kteří mají za úkol padlé pěšáky, koně, věže, střelce či krále s dámou, uklidit z pole," vysvětlil hlavní rozhodčí turnaje Jiří Častulík.

Po poměrně vyrovnané partii se z vítězství nakonec radoval Adam Gabriel, který hrál s černými figurkami. Vítězem mladší kategorie se stal Richard Štefaník ze Starého Města.

 
-StF-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi