Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sběrná místa posílí o mobilní kontejnery

date_range 18.Kvě, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Od 19. května budou mít občané Valašských Klobouk opět o něco kvalitnější podmínky pro třídění odpadů. Systém sběrných míst bude posílen o novinku, kterou se stanou mobilní kontejnery na drobné elektrospotřebiče a baterie. Lidé je jednoduše poznají podle červené barvy. Určeny budou například pro staré mobilní telefony, discmany, počítačové klávesnice, elektronické hračky nebo budíky.

„Kontejnery na elektroodpad budou ve městě rozmístěny tři. Lidé je budou moci využít na stanovištích na ulici Soukenická za kulturním domem, na Cyrilometodějské a na ulici Jana Nerudy, tedy u školního hřiště směrem na Luční a k Rybníčkům," přiblížila doplnění stávajících sběrných míst referentka odboru životního prostředí Leona Vlčková. Ve Valašských Kloboukách tak budou mít občané na dosah všechny dostupné typy kontejnerů pro odevzdávání odpadů k recyklaci.

 
Drobné elektro je velmi často vhazováno do popelnic spolu se směsným komunálním odpadem. Odtud putuje na skládku, kde není žádná možnost jeho odborné recyklace a využití druhotných surovin, stejně jako je nemožné zajistit likvidaci případných nebezpečných součástí. Právě tomu by měly červené stacionární kontejnery zabránit. „Dnes ve Valašských Kloboukách úspěšně fungují už čtyři E-boxy na vysloužilé elektrospotřebiče. Ty jsou umístěny ve frekventovaných veřejných budovách. Posílením systému o stacionární nádoby na sběrných místech ve městě chceme zlepšit dostupnost tohoto typu recyklace, a tak motivovat obyvatele k jejímu aktivnímu využívání," doplnila Leona Vlčková.

Červené nádoby jsou určeny na sběr drobných elektrozařízení do velikosti osobního počítače. Přinášet tak můžete například kalkulačky, rádia, počítačové vybavení a součástky, telefony, elektronické hračky a podobně. Do tohoto typu kontejneru nepatří televizory, monitory, zářivky, úsporné žárovky a velké domácí spotřebiče jako lednice, pračky nebo myčky.

 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA