Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sběrný dvůr zahajuje provoz 1. července

date_range 24.Čvn, 2013 featured_play_list Aktuality

 

V pondělí 1. července se ve Valašských Kloboukách poprvé otevřou brány moderního sběrného dvora, který vyrostl v areálu kotelny na ulici Luční. Lidé zde budou moci odevzdávat veškeré druhy odpadů z domácností a také se registrovat do bonusového programu Třídím. Realizaci sběrného dvora umožnila dotace Státního fondu životního prostředí ve výši 2,1 milionu a dotace ze státního rozpočtu ve výši 126 tisíc korun. Celkové náklady činily 2,5 milionu.

 Sběrný dvůr u bývalé kotelny ve Val. Kloboukách (foto archiv města)

„Otevření sběrného dvora významně zkvalitní odpadové hospodářství našeho města. Občané budou moci na jednom místě pohodlně a bezplatně odevzdávat jakékoli odpady, ať už půjde o objemný a nebezpečný odpad, bioodpad, papír, plast, sklo, textil, baterie nebo další druhy," pověděl k projektu místostarosta Martin Janík. Služeb sběrného dvora mohou využívat všichni občané města a místních částí, není však určen pro odevzdávání odpadů vzniklých z podnikatelské činnosti.

Otevírací doba je stanovena tak, aby jí mohli využít občané během pracovního týdne i o víkendu: pondělí 9 – 12 hodin,
pátek 12 – 17 hodin,
sobota 9 – 17 hodin.

Výjimkou z běžného provozu ovšem bude hned první týden, kdy na 5. a 6. července připadají státní svátky. Proto bude sběrný dvůr v tomto týdnu mimořádně otevřen dle následujícího harmonogramu: pondělí 1. července od 7 do 12 hodin
úterý 2. července od 12 do 17 hodin
středa 3. července od 7 do 12 hodin
čtvrtek 4. července od 12 do 17 hodin.
Od pátku 12. července bude otevřeno podle řádné provozní doby.

Místo zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů v ulici Brumovská bude fungovat do 28. června, poté už bude tato služba zajištěna ve sběrném dvoře.

Kontakt pro další informace o provozu sběrného dvora je 732 323 656, případně kontakt na odbor životního prostředí 577 311 106. E-mail sd@mu-vk.cz.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA