Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sbírali hliník a koupili hračky

date_range 30.Čvn, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Začalo to nenápadným a skromným telefonátem na dětské oddělení. Paní učitelka ze ZŠ Trávníky informovala, že mají pro nemocné děti stavebnice Lega. Obrovské překvapení nastalo, když ve smluvenou hodinu přišla na dětské oddělení celá třída 2. B a polovina školáků měla v ruce krabici zmíněné stavebnice. Jednalo se o dar obrovský, a to nejen objemem.

Získání finančních prostředků na nákup nákladných hraček jistě nebylo jednoduché. Jak se jim to podařilo? „Sbírali jsme hliník, ať už se jednalo o víčka od jogurtů, staré příbory či papiňáky. Vše jsme pak odvezli do sběrných surovin PARTR a za získané peníze koupili stavebnice," uvedla učitelka Veronika Kovářová. Její třída se ve sběru hodně angažovala, zapojily se však děti z celé školy. Celkem tak získaly na nákup stavebnic pro dětské oddělení Vsetínské nemocnice a.s. částku 3.800 Kč.

Školáci přinesli do nemocnice stavebnice             Foto Vsetínská nemocnice

„Je perfektní, že si vzpomněli na své nemocné vrstevníky a kamarády," děkoval při převzetí tohoto daru primář dětského oddělení MUDr. Marián Rubint. V herně dětského oddělení si právě hrála malá Natálka, která se nadšeně dala do otevírání jedné z krabic. Radost z darování tak byla dvojnásobná.

Spolupráce se školami v regionu byla letos úžasná. Školáci pomáhali s výzdobou pro jednotlivá oddělení, připravovali nejrůznější vystoupení. „My jsme se zase snažili připravit akce pro ně. Velkými pomocníky nám v právě končícím školním roce byly kromě ZŠ Trávníky také ZŠ Sychrov, ZŠ Luh, ZŠ Rokytnice, ZŠ Kateřinice. Moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci, " dodala tisková mluvčí nemocnice Lenka Plačková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA