Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sbírku krásných marionet obdivují děti i dospělí

date_range 12.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Loutky ze Sváťova divadla

Nová výstava loutek je k vidění v galerii luhačovického kulturního domu Elektra. Radost z krásných marionet mají nejen děti, ale obdivuje je i řada dospělých. Výstavu připravil rodinný soubor “Sváťovo divadlo”.

 

Sbírka manželů Alenky a Sváti Horváthových ze Sváťova dividla z Litoměřic. Představuje řadu vyřezávaných loutek – mimo jiné od tamního loutkáře Karla Husáka a od Jana Kaisera z Prahy. „Máme tu taky loutky od pana Pešána a pana Havelky. Ukazujeme tu letos kousky, které byly vystaveny předtím v Děčíně na Zámku. Jsou tu například marionety z příběhu O smolíčkovi, O čertech, také loutky z Povídání ovčí babičky, je tu i rytíř, staré divadlo. Nejstarší loutkou je tu čert od pana Pešána, starý asi sto let. Máme tu celkem 87 loutek,“ poznamenal Sváťa Horváth.

 

Výstava v Luhačovicích

 

Výstava je doplněna i loutkovými divadly a kulisami. Část své sbírky Horváthovi v Luhačovicích vystavovali už vloni, ale šlo o jiné exponáty. Stejně jako v loňském roce ale spojil Sváťa začátek výstavy s představením. Tentokrát se v den zahájení expozice hrála v kinosále Elektry pohádka Máša a tři medvědi. To Koblížek, jehož příběhy dětské publikum obdivovalo vloni, je naopak k vidění na výstavě. „Budeme hrát v Luhačovicích také v červnu, kdy se představíme v rámci akce místního Domu dětí a mládeže, jednáme ale i s pořadateli zářiového folklorního festivalu Písní a tancemhrát, na kterém chtějí mít i část programu zaměřený na divadlo,“ nastínil Horváth.

 

Výstava marionet a malých loutkových divadel je v Luhačovicích k vidění do 25. března.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi