Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Šedé nádoby na kovový odpad se Vizovicím vyplácí

date_range 26.Úno, 2019 featured_play_list Aktuality

Šedé nádoby na kovový odpad, které loni v červnu vizovická radnice zakoupila a pracovníci technických služeb je rozmístili po městě, se vyplácí. Do konce roku 2018 se díky nim vytřídilo zhruba 1000 kilogramů kovového odpadu, za který radnice inkasovala přibližně 2500 korun. Pokud by tento odpad skončil v nádobách na směsný komunální odpad, tak by město naopak zaplatilo, a to asi 3000 korun.

 

„Třídění jednak šetří peníze a v neposlední řadě nekončí kovový odpad na skládce, a tudíž šetříme životní prostředí,“ uvedl ředitel Technických služeb města Vizovice Ivan Straškraba.

 

Po Vizovicích je rozmístěno 17 šedých plastových nádob na kov. Pracovníci technických služeb je vyváží vlastním vozidlem do speciálního kontejneru ve sběrném dvoře přibližně jednou za měsíc. Jeden kontejner se za tu dobu naplní přibližně deseti kilogramy kovu.

 

Do šedých nádob občané mohou umístit například plechovky od potravin a nápojů, nádobí, příbory, čisté tuby a víčka, staré hřebíky a další drobný kovový odpad. Tyto obaly a další předměty však nesmí být znečištěné zbytky potravin a nebezpečnými látkami.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA