Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Šedesátiletý cizinec prodával falešné eura

date_range 27.Čvc, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Policisté zadrželi šedesátiletého cizince, který udával jako pravé falešné sto eurové bankovky. Dvanáct bankovek se mu podařilo prodat pod smyšlenými legendami pěti lidem ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. Krajští kriminalisté ho obvinili ze dvou trestných činů, za které mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

„Všechny padělky bankovek v nominální hodnotě 100 euro jsme ve Zlínském a Moravskoslezském kraji zaznamenali koncem loňského roku. O první bankovce jsme se dozvěděli v listopadu z banky v Uherském Brodě, kde ji přinesl osmasedmdesátiletý muž, jemuž stoeurovou bankovku prodal na ulici za 800 korun neznámý cizinec. O téměř 5 tisíc korun přišel koupí dvou nepravých stoeurových bankovek i osmačtyřicetiletý muž ve Starém Městě, který si peníze od neznámého cizince koupil v herně. Dalšími podvedenými jsou muž a žena z Rožnova p. R. Cizinec oslovil sedmdesátiletého muže v jedné rožnovské restauraci a pod smyšlenou legendou směnil s mužem 100 euro za necelé 2 tisíce korun," uvedla tisková mluvčí policie mjr. Mgr. Lenka Javorková.

Muž uváděl, že je řidič kamionu, který se mu pokazil a on potřebuje zaplatit v českých korunách odtahovou službu. Jelikož oslovený muž neměl kompletní hotovost u sebe, cizinec se nabídl, že ho doveze domů, kde pod stejnou záminkou oslovil ještě třiaosmdesátiletou majitelku domku, která mu vyšla vstříc a vyměnila mu eura za 10 tisíc korun. Muž ji dokonce dovezl k bankomatu, aby si mohla peníze na výměnu vybrat. Nejmladším okradeným je čtyřiadvacetiletý muž z Frýdecko-Místecka, jemuž cizinec na ulici směnil čtyři nepravé bankovky za 10 tisíc korun.

Falešné bankovky na sobě měly nápis „SUVENIR"

Obviněný falešné peníze nabízel většinou v hernách a restauračních zařízeních, přičemž si vybíral podnapilé nebo starší osoby, se kterými se snažil pod různými záminkami peníze směnit. V České republice se mu podařilo prodáním falešných bankovek vydělat necelých třicet tisíc korun. Podle odborníků se jednalo o nezdařilý padělek bez ochranných prvků, který byl dokonce označen nápisem „SUVENIR". Cizinec uvedl, že balík falešných bankovek koupil od neznámého muže.

„Krajští kriminalisté z odboru hospodářské kriminality na základě získaných poznatků operativním šetřením muže ztotožnili a vyhlásili po něm celostátní pátrání. Uplynulý víkend ho zadrželi při silniční kontrole policisté z cizinecké policie ve Starém Hrozenkově," připomněla úspěch svých kolegů Lenka Javorková.

Vrchní komisař z odboru hospodářské kriminality muže v těchto dnech obvinil ze zločinu padělání a pozměnění peněz a přečinu podvod, za které mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Není to jediný prohřešek šedesátiletého cizince v našem kraji. Vsetínští kriminalisté ho nedávno obvinili z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, jelikož letos v březnu zavinil vážnou dopravní nehodu. Ve čtyři hodiny ráno srazil jako řidič Opelu Astra ve Valašském Meziříčí na přechodu pro chodce jedenadvacetiletého chodce, kterému způsobil těžké zranění.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA