Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sedmiletý chlapec havaroval na čtyřkolce

date_range 29.Dub, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Neobvyklou dopravní nehodu, při které byl zraněn sedmiletý chlapec, vyšetřují od soboty vsetínští dopravní policisté. Hoch havaroval na dětské čtyřkolce na cyklostezce v Hovězí a způsobil si těžké zranění.

Nehoda se stala v sobotu o půl páté odpoledne na stezce pro chodce a cyklisty v Hovězí u základní školy. „Padesátiletý muž jel se svým sedmiletým synem po stezce, přičemž muž jel na dětském motocyklu a jeho syn na dětské čtyřkolce," uvedla tisková mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková. Ani jeden z nich neměl na stezce pro chodce a cyklisty co dělat, protože stezka není pro tyto dopravní prostředky určena.

Místo události (foto archiv PČR Vsetín)

Sedmiletý chlapec, který jel několik metrů za svým otcem, nezvládl řízení a zachytil řidítky o plot, přičemž čtyřkolka zůstala stát na předních kolech a chlapec z ní spadl na zem. Při pádu si způsobil těžké zranění, se kterým byl odvezen do zlínské nemocnice," řekla tisková mluvčí policie. „Hlavu si hoch naštěstí neporanil, protože měl nasazenou přilbu," dodala.

Dopravní nehodu policisté nadále vyšetřují. „Padesátiletému muži hrozí několika tisícová pokuta, protože porušil zákon o provozu na pozemních komunikacích tím, že vjel se svým synem na dětské čtyřkolce a motorce na stezku pro chodce a cyklisty," informovala tisková mluvčí.

Stezku pro chodce a cyklisty může podle zákona o provozu na pozemních komunikacích užít: chodec, cyklista na jízdním kole, přičemž jízdním kolem se z hlediska provozu na pozemních komunikacích rozumí i koloběžka, dále může stezku užít osoba pohybující se na lyžích, kolečkových bruslích nebo na obdobném sportovním vybavení.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi