Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Seminář přiblížil aktuální témata ve školství

date_range 30.Říj, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Tři desítky pracovníků ve školských zařízeních celého správního obvodu obce s rozšířenou působnosti Valašské Klobouky se na semináři konaném v minulém týdnu seznámily s řešením otázek, které každodenně potkávají při výkonu své profese. Ředitelé základních škol a školek, jejich zástupci a také účetní vyslechli přednášku renomovaného odborníka Jiřího Valenty, v níž obsáhl nejen změny přicházející do škol s novelou zákoníku práce a novým občanským zákoníkem, ale taktéž personální záležitosti či kyberšikanu.

„Stěžejní část semináře byla věnována změnám souvisejícím s novelou zákoníku práce, uzavírání pracovních smluv a dohod, řešení problému nadbytečnosti, problematice minimální mzdy a zaručené mzdy, zařazování pracovníků či třídnictví učitelů. Jmenovány byly i okruhy školství, které bude upravovat nový občanský zákoník," sdělil vedoucí odboru životního prostředí, oddělení školství a památkové péče Josef Slánský.

foto MěÚ Valašské Klobouky

Program semináře si mohli svými dotazy zvolit sami účastníci, a tak se jedním důležitým tématem stalo také správní řízení ve školství, především problematika kyberšikany a nahrávání učitelů žáky. „Školy se nejčastěji potýkají s nevhodným používáním mobilů ve vyučování a o přestávkách. Dosud byly prohřešky tohoto typu řešeny formou domluvy s rodiči a žáky, případně kázeňskými opatřeními na úrovni třídního učitele nebo ředitele školy," uvedl Josef Slánský s tím, že spolupráce s Policií ČR je prozatím uplatňována především na bázi preventivního působení prostřednictvím přednášek.

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA