Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Senátorskému chodníčku vyšlo počasí

date_range 22.Kvě, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Sobota 15. května patřila na Moravsko-Slovenském pomezí všem příznivcům pěší turistiky. 8.ročník tradičního Senátorského chodníčku začal jako každým rokem u Památníku vzájemnosti ve Valašských Kloboukách, kde všechny účastníky přivítal jeden ze zastupitelů města a zároveň hlavní organizátor akce Ivo Dorňák.

Při úvodních projevech starosty města Dalibora Maniše a patronky akce senátorky Aleny Gajdůškové byly zdůrazněny především vzájemně dobré vztahy mezi Čechy a Slováky. „Právě pochod ze slovenské strany bývalé hranice přes vrcholky Bílých Karpat do obce Nedašov je jedním z počinů, při kterém se přátelství mezi oběma národy velmi hezky rozvíjí," uvedl Dorňák.

 

video

 

 
Účastníci pochodu se po slavnostním aktu u památníku přesunuli autobusy na slovenskou stranu do obce Pruské. Po krátkém přivítání, občerstvení a vysazení další památeční lípy, pak všichni vyrazili na pěší túru z Vršatce do Nedašova. Tady byl pro malé i velké připraven pestrý kulturní program. Děti si užívaly skákacího hradu a balónků. Všechny společně pak v několika vystoupeních bavila svým programem šermířská skupina ze Zlína a hudební skupina Troník. Tady se k programu připojili i další hosté v čele z poslancem Zdeňkem Škromachem. „Zdržely mě povinnosti, takže jsem nestihl zahájení ani samotný pochod. Ale slibuji, že příští ročník si čas udělám a do Nedašova konečně dojdu po svých," dušoval se Škromach.

I letos přálo turistům štěstí. Nebylo sice slunečné a příjemně teplé počasí, jak by se už na květen slušelo, přesto ale nepršelo. Jen trochu zablácené boty určitě nezkazily všem pěkný dojem z jinak velmi příjemně prožitého dne.

 
-red-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA