Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Senioři jsou před podvodníky opatrnější

date_range 29.Úno, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Minulý týden v pátek 24.února dopoledne prověřovali vsetínští policisté dvě obdobná oznámení. Ve dvou případech byly telefonicky osloveny neznámým mužem osmasedmdesátileté ženy ze Vsetína místní části Trávníky.

„Volající muž se vydával za jejich vnuka a žádal je o půjčku dvaceti tisíc korun. Oběma ženám se to zdálo podezřelé. V prvním případě se paní přeptala vnučky, která ihned informovala policii. Druhá žena věc oznámila sama," informoval policejní preventista Vladislav Malcharczik.

Za loňský rok policisté řešili více jak deset případů, kdy obětí se staly starší lidé. Pachatelé užívají různé záminky jako finanční výpomoc rodinným příslušníkům, předváděcí akce, výhry v loterii, pojistky nebo kontrolu elektřiny, plynu a vody. Pachatelé využívající dobroty a důvěřivosti starých lidí si přišli v těchto případech na téměř jeden a půl milionu korun.

„Naše spoluobčany upozorňujeme, aby si nevpouštěli do svých bytů cizí lidi. O předem hlášených akcích jako jsou kontroly plynoměru, vodoměru a podobně, ať informují své příbuzné, aby toto ověřili a takovým kontrolám v nejlepším případě byli přítomni," apeluje policista

Mnoho rizik přináší i takzvaný podomní prodej. V naprosté většině jde podle policistů o podvodné jednání. „Žádáme spoluobčany, aby o podobných případech informovali policii na lince 158," dodal Vladislav Malcharczik.

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA