Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Senioři obdrželi k svátku speciální SOS karty

date_range 07.Říj, 2019 featured_play_list Aktuality

Ve Valašských Kloboukách se každoročně koná oslava Mezinárodního dne seniorů a ani letošní 1. říjen nebyl výjimkou. Pozvání na kulturní program a besedu přijala více než stovka návštěvníků z řad starších spoluobčanů. Seniory čekal také speciální dárek od města Valašské Klobouky, a sice SOS karta, která má sloužit v případě tísně a ohrožení života.

 

„Situace, kdy se lidem zhorší zdravotní stav a potřebují okamžitou lékařskou pomoc, jsou často velmi vypjaté a stresující. Když k pacientovi přijíždí zdravotnická záchranná služba, lékař zjišťuje o nemocném různé informace, které potřebuje ke správnému postupu, zejména údaje o medikaci léků, o alergiích nebo diabetu. Užitečné jsou také kontakty na blízké osoby či podrobnosti o pojišťovně. V SOS kartě si senioři všechny tyto informace předem vyplní, čímž usnadní jejich vyhledávání v okamžiku tísně,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

 

SOS karta bude součástí listopadového čísla Klobuckého zpravodaje, k dispozici bude ve vozidle Seniortaxi i na podatelně městského úřadu. Zájemci si ji mohou také stáhnout v elektronické formě ZDE.

Senioři obdrželi SOS karty a vyslechli přednášku záchranáře Josefa Bělašky. Vlevo Ludmila Šulcová za MŠ ČČK Valašské Klobouky

Předání SOS karty navázalo na přednášku zdravotnického záchranáře Josefa Bělašky, který seniory seznámil se svou prací. Podrobně představil, v jakých situacích zdravotní záchranná služba pomáhá, jak při výjezdech záchranáři postupují a také s čím by měli počítat pacienti a jejich blízcí. Posluchačům navíc poradil některé kroky ke zvládnutí první pomoci, například při akutních stavech diabetiků, při krvácení nebo alergii na včelí štípnutí. Po přednášce měli senioři možnost nechat si změřit tlak, zjistit hladinu cukru v krvi nebo zkontrolovat srdeční činnost.

 

Fotogalerie z Oslavy Mezinárodního dne seniorů ZDE.

 

Program besídky zpestřili žáci ZUŠ Valašské Klobouky, kteří přednesli skladby klavírní, houslové i klarinetové. Nechybělo vystoupení sólového zpěvu a v závěru seniory potěšily lidové skladby v podání malé dechovky. Poděkování za přípravu občerstvení i příjemný servis patří žákům Středního odborného učiliště Valašské Klobouky. Za spolupráci na přípravě SOS karty patří poděkování místní skupině Českého červeného kříže.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi