Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Senioři si ověřili kondici v turnaji pétanque

date_range 25.Kvě, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Ne nadarmo si říkají Kabrňáci. Patří do oddílu aktivních seniorů v Nevšové a svou výtečnou formu potvrdili vítězstvím ve čtvrtém ročníku turnaje v pétanque „Senior Cup", který se konal v Luhačovicích. Uspořádal ho Zlínský kraj ve spolupráci s akciovou společností Lázně Luhačovice a Fakultou humanitních studií zlínské univerzity. Turnaje se zúčastnilo 168 mužů a žen z celkem 42 seniorských organizací a spolků Zlínského kraje. Nejstarší hráčce (Boženě Trunkátové) je 86 let, nejstaršímu hráči (Otakaru Konečnému) je 83 let. Informovala o tom radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor, pod jejíž záštitou se akce konala.

Turnaje se zúčastnilo 168 mužů a žen               foto: Jiří Balát

„Tato osvědčená akce sdružuje seniory z celého Zlínského kraje a probouzí u lidí v důchodovém věku elán a chuť soutěžit, potkávat se, rozvíjet přátelství a udržovat se ve zdravé kondici. Mnozí díky pořádání turnaje získali vztah k tomuto sportu a účastní se i jiných soutěží, což je motivuje k tréninku. Přiměřený pohyb je důležitý v každém věku a Senior Cup k tomu dává vhodnou příležitost," řekla radní Michaela Blahová. Sama si hru vyzkoušela „v souboji" se svým kolegou z Rady Zlínského kraje Janem Pijáčkem, který se také do luhačovického pétanque zapojil.

Akce probouzí u lidí v důchodovém věku elán a chuť soutěžit              foto: Jiří Balát

Pro všechny závodníky i náhradníky byl kromě svačiny a oběda připraven také doplňkový program: mohli navštívit holiče, kadeřnici, dámy také kosmetiku a vizážistku. Zájemci využili možnosti nechat si změřit tlak nebo si na památku pořídit stylovou fotografii v historicky pojatém fotokoutku.

Vítězné týmy:
1.Kabrňáci – Nevšová
2.Klub seniorů Lipánci Vsetín
3.Nebojsové Lidečko

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA