Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Senioři v kloboucké „dépéesce“ dostali očkování. Očkovat začínají praktici

date_range 18.Úno, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Očkováni ve vsetínských „dépéeskách“. Foto: archiv města Vsetín

Sedmnáct zájemců z řad obyvatel Domu s pečovatelskou službou Valašské Klobouky dostalo první dávku vakcíny proti onemocnění covid-19. Očkování vakcínou Moderna provedl mobilní tým zdravotníků Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Druhá dávka bude seniorům podána za měsíc.

 

„Město Valašské Klobouky v lednu nabídlo občanům seniorského věku, že v jim v případě potřeby pomůže s registrací k očkování. Sociální pracovnice také pravidelně komunikovala s obyvateli domu s pečovatelskou službou a na základě jejich zájmu jim zprostředkovala příjezd mobilního týmu zdravotníků, kteří vakcínu aplikovali,“ uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky. „Podle našich informací už s očkováním postupně začínají i praktičtí lékaři, a tak by se u nich měli zájemci informovat o postupu,“ dodala.

 

Do Zlínského kraje bylo dosud dodáno 26 910 dávek vakcíny Comirnati, 1800 dávek vakcíny Moderna a 1200 dávek vakcíny AstraZeneca. Aktuálně je pokrytá poptávka po očkování v pobytových sociálních službách, kdy se bylo očkováno 74 % klientů a 41 % personálu těchto zařízení, a přistoupilo se k vakcinaci v domech s pečovatelskými službami. Do očkování se postupně zapojují praktičtí lékaři, kterým bude distribuována vakcína Moderna v závislosti podle okresů a poměru přihlášených pacientů ve věku 80+.

 

Očkování v ordinacích hodlá aktuálně provádět 255 praktických lékařů. 

Seznam je k dispozici ZDE.

Očkování v DPS Valašské Klobouky. Foto: archiv města Valašské Klobouky

„Epidemická situace je nadále vážná. Prosím, vytrvejme a dodržujme zodpovědně nařízení a hygienická opatření, abychom v co největší míře bránili přenosu onemocnění. Na postoji, ohleduplnosti a obezřetnosti každého z nás velmi záleží,“ žádá starostka.

 

První senioři očkováni také ve vsetínských „dépéeskách“

 

V pátek 12. února proběhlo první kolo očkování proti koronaviru obyvatel domů se zvláštním určením (DPS) přímo v místě jejich bydliště. Vakcinace seniorů, obývajících „dépéesky“, bude probíhat průběžně, v koordinaci se Vsetínskou nemocnicí, krajským úřadem a vsetínskou radnicí.

 

„V minulých týdnech město zjišťovalo na pokyn Krajského úřadu zájem o očkování mezi seniory z domů se zvláštním určením, kterých máme ve Vsetíně celkem šest. Zájem byl velký. V pátek bylo naočkováno prvních devět seniorů a dalších dnech bude vakcinace pokračovat. Očkováni budou postupně všichni senioři z DPS, kteří měli zájem a přihlásili se,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička s tím, že senioři budou předem o datu vakcinace informováni.

 

„S očkovacím centrem jsme vyjednali to, že vakcinace proběhne přímo v místě domovů se zvláštním režimem, aby se senioři nemuseli dopravovat do nemocnice nebo na jiné místo. Jsme připraveni pro každý dům zřídit očkovací místnost, tak jak jsme to nyní udělali Pod Žamboškou, kde tým zdravotníků očkoval v klubovně. Stejně tak jsme zajistili personál, který seniorům pomůže s přesunem z bytů, s vyplněním dokumentace a pohlídá kvůli nežádoucím reakcím jejich zdravotní stav dvacet minut po očkování,“ dodala místostarostka Simona Hlaváčová.

 

Dle posledních zpráv z očkovacího centra bude vakcinace probíhat postupně, dle množství dodaných vakcín do našeho území. Postupně budou očkováni všichni senioři, kteří se nahlásili na radnici. Kdo a kde se bude očkovat, určují zdravotníci, kteří berou v úvahu logistiku a předpisy, jenž musí při očkování vakcíny dodržet, individuální situaci a aktuální zdravotní stav jednotlivce.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA