Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Seniorka ze Vsetína naletěla podvodníkovi. Přišla o 150 tisíc

date_range 13.Čvn, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Vidina sňatku s vojákem ze zahraničí stála ženu ze Vsetína nemalé peníze. Podvodník na ní vylákal téměř sto padesát tisíc korun.

 

Celkem nevinně vypadala nabídka k seznámení, která přišla seniorce ze Vsetína na její e-mail. Psal se leden letošního roku a během dalších zpráv se žena dozvěděla, že se jedná o cizince, který jako voják slouží v zahraničí. Ženu neudivilo, že komunikace probíhá v češtině, a nepřekvapil ji ani návrh sňatku.

 

V polovině února žena prostřednictvím „agenta“ platí certifikát pro právníka a během další doby se různé poplatky jen hrnou. „Objevují se i platby prostřednictvím bitcoinové peněženky. V květnu se do komunikace vkládá „policejní“ agent a žádá o další peníze na vyšetřování. I tady se zprvu seniorce nejeví nic podezřelého a peníze posílá. Posledním požadavkem bylo zaslání 3000,- USD na zatčení podvodníka. Tuto částku seniorka už nezaplatila,“ popsal mluvčí policistů Vladislav Malcharczik.

 

Podvodník na ženě vylákal bez tisícovky sto padesát tisíc korun. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podvod. Policisté varují, že seznámení prostřednictvím internetu nese svá úskalí. Lidé by měli být velmi obezřetní. V žádném případě nedoporučují zasílat peníze cizím lidem.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi