Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Seniory potěšila návštěva z radnice

date_range 26.Čvc, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Valašskokloboučtí občané žijící v blízkých i vzdálených domovech důchodců přijali v těchto dnech návštěvu členů Sociální komise Rady města Valašské Klobouky a představitelů vedení. S pozdravy, novinkami ze života města i dárky v podobě kosmetických balíčků zavítali za seniory do Vlčnova, Loučky, Návojné, Nedašova a Zlína – Burešova.

„Setkání s občany žijícími trvale mimo naše město uskutečňuje sociální komise dvakrát ročně a vždy jde o velmi milé chvíle. I při této letní návštěvě nás už senioři netrpělivě vyhlíželi a těšili se na vyprávění," pověděla předsedkyně komise Ladislava Guričová. Nejde přitom jen o formální okamžiky, ba naopak jsou návštěvy srdečné a plné emocí. Navštíveným přinese setkání rozptýlení od zdravotních potíží i všedního režimu, potěší je ale i obyčejné povídání.

Lidé jsou především vděční za zprostředkování pocitu sounáležitosti a kontaktu s krajem, kde dlouhá léta žili. „Mnozí z nich projevili nelíčenou radost a zajímali se o to, co je v Kloboukách nového," zprostředkovala Ladislava Guričová své dojmy z besed. Podle ní by mohli někteří ze seniorů být ostatním vzory v trpělivosti, pokoře, ale také optimismu.

„Smutnější je návštěva u těch, kteří nás vezmou, nebo také nevezmou na vědomí už jen pohledem či úsměvem. Máme ale za to, že skutečnost, že se na ně v Kloboukách nezapomíná, je pro ně povzbuzující a potěšující. A to je také jeden z hlavních účelů našich návštěv," vysvětlila.

Lenka Zvonková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA